Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Ocak 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve’de Ayva Kasalı Poşet Tepkisi

Geyve’de E.K. isimli bir vatandaş marketlerde poşet ücretli olunca markete ayva kasasıyla geldi.

2019 yılı itibariyle naylon poşetlerin ücretli olması çok konuşulmuştu. 01 Ocak itibariyle mağazalar uygulamaya geçti. Bu duruma vatandaşların tepkisi de gelmeye devam ediyor.

Geyve ilçesinde E.K. isimli vatandaş poşet ücretli olunca markete evindeki ayva kasasıyla geldi.

Olay Geyve Tepecikler Mahallesi’nde faaliyet gösteren bir markette meydana geldi.Ailesiyle alışverişe gelen E.K. alışveriş işlemini tamamladıktan sonra poşetlerden ücret talep edilince markete geldikleri arabanın arkasında bulunan araba kasalarını markete sokarak yaptıkları alışverişi araba kasalarına yerleştirerek tepkilerini gösterdiler.

“Yüzde 50 tasarruf sağlamış durumdayız”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum katıldığı bir toplantıda düzenlemeyle ilgili verdiği bilgide ;”4 gündür bu uygulamaya geçildi ve görüyoruz ki plastik poşet kullanımı yaklaşık yüzde 50 azalmış durumda. Biz 2019’dan önce yıllık 30-35 milyar plastik poşet tüketiyorduk. Kişi başı 440 olan plastik poşet kullanımını çok yakın zamanda yüzde 90 oranında azaltarak 2025 yılında inşallah 40 adete düşürmeyi hedefliyoruz, dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2879 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle