Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Eylül 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sağlık, üst Haberler

Geyve’de Aşı Kampanyası Başladı.

Geyve’de “Okul Aşı Günleri Uygulaması” Başladı.

Geyve’de 2018-2019 Eğitim Yılı İçin Halk Sağlık Müdürlüğü Merkez Toplum Sağlığı ekipleri tarafından organize edilen okul aşıları ilçe genelinde başladı.

Geyve Toplum Sağlığı Merkezi elemanlarınca öğrencilerde aşı ile korunabilir hastalıkların ortaya çıkışını engellemek ve bu hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin ve sakatlıkların önüne geçmek amacıyla bağışıklama danışma kurulunun önerdiği difteri ve tetanos aşısı yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, 1. sınıf öğrencilerine 4’lü karma (difteri, boğmaca, tetanos, polio) ve KKK (Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak) aşıları, 8. sınıf öğrencilerine ise TD (tetenoz, difteri) aşısı uygulandığı, Aşı çalışmasının ilçe genelindeki tüm okullarda yapılacağı, aşılama programında hedefin tüm öğrencilerin aşılanması olduğu kaydedildi..

Toplum Sağlığı Merkezi yetkililerince; “Günümüzde insanları bulaşıcı hastalıklara karşı korumada aşılar kadar etkili, güvenli, kolay ve maliyeti etkin başka bir tıbbi uygulama aracı yoktur. Aşıların yerine koyabileceğimiz başka bir araç ya da uygulama da bulunmadığı ifade edildi..

Kampanyaya velilerden de destek isteyen yetkililer, “Kampanya kapsamında ilkokul ve ortaokul çağındaki tüm öğrencilerimizi aşılamayı hedefliyoruz. Bizlerin istediği aşılama çalışmalarına bütün öğrencilerimizin katılmasıdır. Bu yüzden velilerimizin desteğine özellikle ihtiyacımız olduğu belirtildi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1334 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle