Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Nisan 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet, Videolar

Geyve’de Arı Kovanlarına Ayı Saldırısı

Geyve’de Arı Kovanlarına Ayı Saldırısı

Sakarya’nın Geyve ilçesinde kış uykusundan uyanan ayılar arı kovanlarını parçaladı.

Baharın gelmesiyle birlikte kış uykusundan uyanmaya başlayan ayılar, ormanlık alanda yiyecek bulamayınca yerleşim yerlerine kadar inmeye başladı.Geyve’nin Şerefiye Mahallesinde ayılar bir vatandaşa ait arı kovanlarını parçalayarak maddi zarara yol açtı.

Geyve ilçesinin doğal güzellikleri ve kestane balıyla meşhur Şerefiye Mahallesinde Arıcılık yapan M.Yaşar Çetin’in arı kovanlarını parçalayan aç ayılar 4 kovanı parçalayarak ballarını yedi.

Kovanlarının telef olması nedeniyle büyük üzüntü yaşayan M.Yaşar Çetin,hem bölgedeki artan ayı sayılarına hem de ellerinin kollarının bağlı kalmasına isyan etti. Çetin, daha önce başlarına böyle bir olay gelmediğini belirterek yaşadığı üzüntüyü dile getirdi. Ayıların diğer kovanlara zarar vermemesi için bazı önlemler alacaklarını ifade eden Çetin, bölgede arıcılık yapan vatandaşların dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Şerefiye mahallesinde oturan Yaşar Çetin, uzun zamandır arıcılık yapıp, bölgenin kestane balı ile meşhur olduğunu ifade ederek “Geçimimi sağlamak için bal üretimi yapıyorum. Mevcut kovanlarımdan 4 tanesini parçalayıp arıyı telef ederek içindeki balı yemişler. Ayıların sayılarının artması bizi endişelendiriyor. Bu şekilde zararı olan arkadaşlara devletimiz mutlaka yardımda bulunmalı” ifadelerini kullandı.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

5241 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle