Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve’de Anneler Günü Kutlandı

Geyve’de Anneler Günü Kutlandı

Geyve ilçesinde Anneler Günü Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla kutlandı.

Saygın Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Kaymakam İlyas Memiş, Eşi Gülcan Memiş, Kaymakam Refiki Rümeysa Sena Kurt, Belediye Başkanı Murat Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Tacettin Aykol, Geyve MYO Müdürü Nermin Ayel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Merve Kahraman, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Doğan, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Halk Eğitim Usta Öğreticileri ile öğrencileri, şehit yakınları ve anneler katıldı.

Programda Kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Doğan birer konuşma yaptı.

Belediye Başkanı Murat Kaya konuşmasında; Annelerimizin toplumdaki yeri ve öneminin tartışılmaz olduğunu ifade ederek “Gönül ışığımız, sevgi pınarımız annelerimiz, bir gün değil her gün baş tacımızdır” dedi.

Başkan Kaya; Her türlü faaliyetlerimizde annelerimizi ön plana çıkarıyoruz.Sadece bayanlarımızın çalıştığı tesislerimizi var.Bu da bayanlara ne kadar önem verdiğimizin ispatıdır. Bu duygu ve düşüncelerle herkesi, annelerini yeniden keşfetmeye, annelerinin özellikleriyle hayatlarını zenginleştirmeye, annelerini baş tacı etmeye, vefat eden annelerini hayır ve hasenat ile anmaya davet ediyorum. Bize hayat veren ve hayatı öğreten, sevgi, şefkat ve fedakarlık sembolü, insanlığın mimarı sevgili annelerimizin ve şehit analarının anneler gününü kutlar ve onları sevgiyle, hürmetle selamlarım” dedi.

Kaymakam Memiş konuşmasında; Dünyada her toplumda her çağda sevgi, şefkat, merhamet, sabır ve fedakarlık denince ilk akla annelerin geldiğini belirterek “Anneler sadece bizi besleyen, büyüten, koruyan, insanlar değil; aynı zamanda bizleri yetiştiren, başta dilimiz olmak üzere ahlakımızı, milli manevi değerleri ve hayatı bizlere öğreten öğretmenlerimizdir. Dolayısıyla toplumların temelinde anne vardır. Sağlam bir toplum, sağlam bir gelecek ancak sağlam bir aile yapısıyla yani annelerimizin gayretiyle mümkündür” dedi. Ayrıca Kaymakamımız, kendi yazmış olduğu Anne Baba Hakkı adlı şiirini okuyarak programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Daha sonra Kaymakam İlyas Memiş ve eşi Gülcan Memiş ile İlçemizde Yılın Annesi seçilen Zübeyde Duman’a plaket takdim etti. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan kurslarda başarı sağlayan kursiyerlere protokol tarafından ödülleri verildikten sonra program çeşitli etkinliklerle devam etti.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

3152 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle