Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Nisan 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyve’de Anne-Babamla Kütüphane Saatim..

Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Tarafından “Anne-Babamla Kütüphane Saatim” İsimli Projesi Uygulanmaya Başlandı.

Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Anne Babamla Kütüphane Saatim” projesi uygulanmaya başlandı. Proje de öncelikle Geyve ilçesindeki tüm öğrencilere ve velilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amaçlanıyor.Bir taraftan öğrencilere kitap okuma heyecanı kazandırılırken, diğer taraftan da “Değerler Eğitimi” kapsamında her hafta farklı bir değer üzerinde öğrenci ve velilerin katılım sağlayacağı etkinlikler yapılarak temel insanî değer ve erdemlerin kazandırılması, değerlere karşı duyarlılık oluşturulması ve onların davranışa dönüştürülmesi amaçlanıyor.

Geyve İlçe Halk Kütüphanesi’nde yapılan etkinliklerde öğrenci ve velilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yanında mevcut kütüphanelerin etkin kullanılması düşüncesi de aşılanmaya çalışılıyor. Ayrıca Etkinlikler sonrasında öğrenci velilerinin kütüphane üyelikleri sağlanarak kitap okuma alışkanlığı konusunda çocuklarına rol model olmaları ve akademik bilgi ve gerçek hayatta rehberlik edecek ahlaki değerlerle donatılmış öğrencilerin yetiştirilmesi sağlanıyor.

Rehber Öğretmen Büşra Ayşe EROL tarafından yürütülen proje Atatürk İlkokulu’ndan 2-C sınıfıyla uygulanmaya başlandı. Projenin yaygınlaştırma çalışması önümüzdeki eğitim-öğretim yılında yapılacağı öğrenildi.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

769 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle