Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Temmuz 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler

Geyve’de Adli Kadroda Değişiklik

HSK Yaz Kararnamesi ile 3 bin 320 hakim ve savcının görev yeri değiştiği kararname yayımlandı.Buna göre Geyve Adliyesinde görev yapan 1 hakimin tayini çıkarken, Geyve Cumhuriyet Savcılığına 1 savcı ile 1 hakim atandı.

Binlerce hakim ve savcının beklediği HSK’nın, yaz kararnamesi tamamlandı. Yaz Kararnamesi ile 113 il ve ilçenin hakim ve savcılarının görev yeri değiştirildi. Kararnamede en dikkat çeken ayrıntı ise FETÖ’ye vurulan neşter oldu. Kararnamede 3019’u adli 301’i idari olmak üzere 3 bin 320 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

YAZ KARARNAMESİ İLE FETÖ’YE NEŞTER VURULDU

HSK yaz kararnamesi ile FETÖ’ye de neşter vuruldu. Özellikle Yargıtay üyesi yapılan isimlerin önemli bir kısmı FETÖ ve darbe yargılamalarında görev yapan isimler arasında yer alıyordu. Kararname ile çok sayıda il ve ilçe başsavcısı ile komisyon başkanı da değiştirildi. FETÖ ile mücadele önemli görevler üstlenen bazı hakim ve savcılar terfi ettirilerek, başsavcı vekili yapıldı.

Buna göre Geyve Adliyesinde görev yapan 1 hakimin görev yeri değişirken, Geyve Cumhuriyet Savcılığına 1 savcı ile 1 hakim atandı.

HSYK tarafından açıklanan yaz kararnamesine göre Geyve Adliyesinde görev yapan Hakim Göknur Kavak Kulgi Yargıtay Tetkik Hakimliğine atanırken Koyulhisar Hakimi Nihal Ekemen ile Darende Cumhuriyet Savcısı Cesur Sunar Geyve Cumhuriyet Savcılığına atandı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1979 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle