Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Aralık 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Geyve’de ABD’nin Kudüs Kararı Protesto Edildi

KUDÜS KARARI PROTESTO EDİLDİ

AK Parti Geyve İlçe Teşkilatı öncülüğünde sivil toplum kuruluşları ile sendika temsilcilerininde katılımıyla  Cuma namazı sonrası toplanan grup Amerika’nın Kudüs kararını açtıkları dövizler ve tekbirlerle protesto etti.

Filistin’e özgürlüğün istendiği, İslam ülkelerinin yanlış, hukuksuz ve ahmakça karara tepki vermeye çağırıldığı eyleme yoğun katılım oldu.

Geyve Merkez Sinanbey Camii  önünde düzenlenen protesto eyleminde ilk konuşan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklamasının, insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgemizdeki sorunları derinleştirdiğini söyledi.

Daha sonra Ak Parti Geyve ilçe başkanı Muhittin Irmak basın açıklamasını okudu.Kudüs’ün Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu belirten İlçe Başkanı Muhittin Irmak;

“Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye’nin, İnsanlığın silueti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.

Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.”

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

3243 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de ABD’nin Kudüs Kararı Protesto Edildi için 1 yorum

  1. ahmet kayıhan dedi ki:

    israil 60 senedir, adım adım genişliyor, islam dünyası da protesto ediyor ve elimizden bu geliyor diye vicdanını rahatlatıyor. bu eylemlerin israile zerre kadar zararı olmuyor. vicdanı rahatlatmaya devam; israil genişemey devam ediyor. islam dünyası bu şekilde bir 60 sene daha devam etse (ve israil) 60 sene sonra artık eyleme falan gerek kalmaz. ortadoğu tamamen israilin olur.. silaha eylem sökmüyor beyler. laf değil icraat lazım ciddi icraat. çünkü israil ve abd güçten anlar.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle