Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Aralık 2015 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sakarya, üst Haberler

Sakarya’da 81 Geyve’de 5 okula ödül

sakarya-beslenme-dostu-beyaz-bayrak-alan-okuşllara-odul-toreni-2015- (3)‘Beslenme Dostu Okullar Programı’ ve ‘Beyaz Bayrak Projesi’ kapsamında Sakarya’da gönüllü olarak başvuran okullarda yapılan denetimler sonucunda sertifika almaya hak kazananlara sertifika ve beyaz bayrakları törenle verildi.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı denetlemeler sonunda Geyve’de sadece, Geyve METAL(Anadolu Sağlık Meslek Lisesi) Beslenme Dostu Bayrağını almayı hak ederken, Özel Geyve Ana Okulu, Alifuatpaşa Ana Okulu, Ahmet Yesevi İlkokulu, Karaçam Ortaokulu Beyaz Bayrak Ödülü aldı.

Sakarya Valiliği Büyük Salonda gerçekleştirilen törene Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya İl Milli eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri HASAN Sağlam, ilçe milli eğitim müdürleri ve sertifika almaya hak kazanan okul müdürleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Müdür Kuntuoğlu, Sakarya’da başvuru yapan okulların 11’i Beslenme Dostu olurken 70 okul ise Beyaz Bayrak almaya hak kazandığını söyledi. Bu yıl verilen sertifikalar ile birlikte toplamda 91 okul Beslenme Dostu Okul kapsamına girerken, 244 okul ise Beyaz Bayrak statüsünde yer aldı.

Sertifika kazanan okulların müdürlerine sertifikalarını takdim etmek için sahneye gelen Vali Coş ise “Sertifikaları aldık mı iş bitmiyor. Her gün azimle bu konuyu takip etmemiz gerekiyor. İstatistikler çağdaş standartlara ulaştığımızı bize gösterinceye kadar yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Törende Beslenme Dostu Okul olmaya hak kazanan 11 okul müdürüne ve Beyaz Bayrak almaya hak kazanan 70 okulun müdürüne sertifika ve bayrakları teslim edildi.

Ayrıca programda 29 Ekim cumhuriyet bayramı, 10 Kasım Atatürk’ün Ölüm Yıldönümü ve 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

BESLENME DOSTU BAYRAĞI ALAN OKULLAR

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı denetlemeler sonunda Geyve’de sadece, Geyve METAL(Anadolu Sağlık Meslek Lisesi) Beslenme Dostu Bayrağını almayı hak etti. 

BEYAZ BAYRAK ALAN OKULLAR:

Özel Geyve Ana Okulu-Seyhan Duman

Alifuatpaşa Ana Okulu- Emel Karakuş

Ahmet Yesevi İlkokulu- Alaattın Şan

Karaçam Ortaokulu-Resul Nasır Günbilek

2660 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle