Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Ocak 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji, üst Haberler

Geyve’de 30 Köye İçme Suyu Müjdesi

Geyve ve Taraklı’nın 47 mahallesini daha sağlıklı ve bol içmesuyu ile buluşturacaklarını açıklayan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “İki ilçede 47 mahallede toplamda 316 kilometre içmesuyu hattı inşa edeceğiz. İnşallah kısa süre içerisinde projemizin ihalesine çıkarak çalışmalara başlayacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Geyve ve Taraklı’nın 47 mahallesi için yeni içmesuyu hattı inşa edeceklerinin müjdesini verdi. Rüstem Keleş, “SASKİ olarak şehrimizin altyapı geleceğini garanti altına almak adına planladığımız projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Sakarya’nın 16 ilçesinde içmesuyu, kanalizasyon, atıksu ve yağmursuyu anlamında çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Şimdi de SASKİ olarak Geyve ve Taraklı ilçelerimizin 47 mahallesine daha sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştırmak için yeni bir projeyi hayata geçiriyoruz. Proje ile bölgeye toplamda 316 kilometre içmesuyu hattı inşa edeceğiz. İki ilçemize de hayırlı olsun” diye konuştu.

Geyve’de 30 Taraklı’da 17 mahalle

İki ilçenin altyapısı için dev bir projeyi hayata geçireceklerini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Geyve’de 30 ve Taraklı’da 17 mahallemizi daha sağlıklı, bol ve kesintisiz içmesuyu ile buluşturacak yatırımımızın projesi hazır. İki ilçede 47 mahallede toplamda 316 kilometre içmesuyu hattı inşa edeceğiz. Bazı mahallelerimizde dönem dönem yaşanan yetersizlik sorunu inşa edeceğimiz yeni içmesuyu hattı ile tarihe karışacak. Projemiz tamamlandığında Geyveli ve Taraklılı hemşerilerimiz içmesuyu anlamında hiçbir sorun yaşamayacak. 47 mahallemizi daha sağlam altyapı ile buluşturarak bölgenin içmesuyu altyapısını garanti altına almış olacağız” ifadelerini kullandı.

2 etap halinde

Rüstem Keleş, “Bölge için planladığımız içmesuyu projemizi 2 etap halinde inşa edeceğiz. İlk etapta Geyve’ye bağlı Doğancıl, Poydular, Sabırlar, Çayköy, Südalan, Ilıcaköy, Aydınlar, Çamlık, Şehren, Demirler, Çine, Günhoşlar, Akdoğan, Karacaören, Çukurköy, Yaylak, Hacılar, Taşoluk, Hisarlık, Halidiye, Sekiharman Mahalleri ile Taraklı’ya bağlı Avdan, Esenyurt, Mahdumlar, Alballar, Kemaller, Uğurlu, İçdedeler, Dışdedeler, Tuzla, Aksu, Harkköy, Hacıyakuplar Mahallelerinde çalışmalarımıza başlayacağız. İkinci etapta ise Geyve’ye bağlı Hacıosmanlar, Ahibaba, İhsaniye, Suçatı, Esenköy, Alıplar, Ceceler, Hırka, Umurbey Mahalleri ve Taraklı’ya bağlı Çamtepe, Pirler, Hacıaliler, Duman, Akçapınar Mahallelerinin içmesuyu altyapısını inşa edeceğiz. İnşallah kısa süre içerisinde projemizin ihalesine çıkarak çalışmalara başlayacağız” dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

SU SIKINTISIYLA İLGİLİ SİTEMİZDE YAPILAN HABERLER

Kar Eritip, Banyo Yapıyorlar..

Yıl 2016.. Taşıma Suyla İçmesuyunu Karşılıyorlar

Muhtardan Kar Suyu Açıklaması

Sesimizi Duyun… Suyumuzu Verin…

2959 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle