Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Mayıs 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Köyler, Manşet, Teknoloji, üst Haberler

3 MAHALLE’YE  İÇMESUYUNDA SON 1 KM.

Geyve’ye bağlı üç mahalleyi kapsayan içmesuyu projesinde son 1 kilometre kaldığını belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Köprübaşı, Bağlarbaşı ve Akıncı Mahallelerimiz için 5 milyon lira yatırım yaptık. Bölge için planladığımız 50 kilometrelik hattın son 1 kilometrelik kısmındayız. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız uzun yıllar içmesuyu anlamında hiçbir sıkıntı yaşanmayacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Geyve’nin yüksek kesimlerinden yer alan üç mahalleye daha kaliteli içmesuyu ulaştıracak projede sona gelindiğini açıkladı. Dr. Rüstem Keleş, “Geyve ilçemize bağlı Köprübaşı, Bağlarbaşı ve Akıncı Mahallelerinde başlattığımız içmesuyu projesinde ekiplerimiz çalışmalarının tamamlamak üzere. Şehrimizin tüm ilçelerinde olduğu gibi Geyve’de de vatandaşlarımızın musluklarına daha sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştırmak için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bölge için planladığımız 50 kilometrelik hattın son 1 kilometrelik kısmındayız” şeklinde konuştu.

Hatta son kilometre

Proje ile Geyve’de üç mahalleye 5 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirten Dr. Rüstem Keleş, “Geyve’nin yüksek kesimlerinde yer alan Köprübaşı, Bağlarbaşı ve Akıncı Mahallelerimize yaklaşık 5 milyonluk yatırımla 50 kilometrelik içmesuyu hattı ve 3 içmesuyu deposu inşa ediyoruz. Hattın 49 kilometrelik kısmı tamamlandı. Üç mahallemize daha kaliteli içmesuyu ulaştırılması için son 1 kilometre. Ayrıca 3 içmesuyu depomuzda da ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah hızlı bir şekilde çalışmalarımızı nihayete erdirerek üç mahallemizi daha sağlam içmesuyu altyapısı ile buluşturmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Her noktaya birinci sınıf içmesuyu

Dr. Rüstem Keleş, “Köprübaşı, Bağlarbaşı ve Akıncı Mahallelerimiz için 5 milyon lira yatırım yaptık. Proje kapsamında yeni inşa ettiğimiz hattı Geyve Alifuatpaşa içmesuyu hattı ile entegre edeceğiz. Geyve’nin yüksek kesimlerinde yer alan üç mahallemize terfi merkezleri vasıtasıyla daha bol ve sağlıklı içmesuyu ulaştıracağız. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız uzun yıllar içmesuyu anlamında hiçbir sıkıntı yaşanmayacak. Hemşerilerimize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1986 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle