Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Nisan 2019 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve’de 23 Nisan Coşkusu

Geyve’de 23 Nisan Coşkusu

Sakarya’nın Geyve ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemizde Coşkuyla Kutlandı.

Geyve’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan tarafından Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başlayarak Atatürk Ortaokulu bahçesinde yapılan kutlama programıyla devam etti.

Atatürk Ortaokulu bahçesindeki törene; Kaymakam İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Per. Tğm. Hakan Has, Belediye Başkanı Murat Kaya, Cumhuriyet Başsavcı V. Cesur Sunar, daire amirleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, okul müdürleri, öğretmenler, gaziler öğrenciler ve vatandaşlar katıldı

Tören; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra, öğrenciler tarafından okunan şiirler, yapılan folklor gösterileri, geleneksel oyunlarımızdan mendil kapmaca ve kaşıkta yumurta taşıma yarışı oyunlarıyla devam etti.

İlçede 23 Nisan konulu şiir, kompozisyon, resim, atletizm, çocuk oyunları ve Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonasında dereceye giren öğrencilere, Kaymakam İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Per. Tğm. Hakan Has, Cumhuriyet Başsavcı V. Cesur Sunar, Belediye Başkanı Murat Kaya tarafından çeşitli hediyeler verildikten sonra kutlamalar sona erdi.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

1677 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle