Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Eylül 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve’de 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı açıldı.

Geyve’de 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı açıldı.

Geyve ilçesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılı açılışı okullarda yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kazımpaşa İlkokulu bahçesinde yapılan törene; Kaymakam İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Tacettin Aykol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, protokol üyeleri öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Kazımpaşa Okul Müdürü Mehmet Kaptan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ve Kaymakam İlyas Memiş birer konuşma yaptı.

Ülkemizin kalkınmasının, milletimizi geleceğe güvenle taşımanın, ekonomik, sosyal ve kültürel her alanda başarının temeli, eğitimden geçmekte olduğunu ifade eden Kaymakam İlyas Memiş; Bunun için aziz milletimize yapacağımız en büyük hizmet ve yatırım, eğitimde kalite ve başarı olacaktır, dedi.

Kaymakam Memiş; Çocuklarımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi, milli, manevi ve ahlaki değerlere sahip, milletine ve memleketine faydalı bireyler olması hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş, ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Bunun için; idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitimini gerçekleştirmek için hep beraber gayret göstermemiz gerekmektedir.

Sevgili Öğrenciler;

Sizler ülkemizin geleceği olarak bütün gayretinizle derslerinize çalışmalı ve başarıyı yakalamalısınız. Gelecekteki bilim adamlarının, öğretmenlerin ve yöneticilerin sizler olacağını asla unutmamalısınız.

Değerli Öğretmenlerimiz;

Bu süreçte eğitimimizin temel taşı olan sizler, bu kutsal mesleğin onurlu birer üyesi olarak öğrencilerimizin yetişmesinde yapacağınız fedakârlıklardan asla şüphemiz yoktur. Milletimizin geçmişinde ve bugününde sizlerin birikimi, emeği ve izi olduğunun idrakindeyiz. Devletimizin ve ailelerin bizlere emaneti ve milletimizin geleceği olan öğrencilerimizin yetişmesi için hep birlikte gayret göstermeye devam edeceğiz.

Bu duygularla öğrencilerimizin ve tüm eğitim camiamızın ilköğretim haftalarını kutluyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Okulun 4. sınıf öğrencileri, yeni gelen 1. sınıf öğrencilerine hoş geldiniz çiçeği takdim etmelerinin ardından program sona erdi.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

1494 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle