Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

19.MAYIS COŞKU İLE KUTLANDI


geyve-19.mayis (14)19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Geyve’de de büyük bir coşku ile kutlandı. Atatürk anıtına çelen sunularak başlayan tören Kapalı Spor Salonunda devam etti.

Törenlere Geyve kaymakamı İdris Akbıyık, Garnizon komutanı Jandarma Üsteğmen Taha Kılıç, belediye başkanı Murat Kaya, AK Parti ilçe başkanı Muhittin Irmak, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programı METEM öğretmenleri Çağla Erboğa ve Adem Yılmaz başarıyla sundu.

DİRİLİŞ

Geyve kaymakamı İdris Akbıyık, “19 Mayıs, Türk milletinin ezelden-ebede uzanan tarihi serüveninden yeniden dirilişinin sembolüdür. Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla yakılan bağımsızlık ateşi, tüm yurdu sarmış, Cumhuriyet’in kuruluşuyla, milletimiz yeniden canlanmıştır. Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 87.yıl dönümünde, geleceğimizin teminatı olan vatansever gençliğimiz, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çalışmaktadırlar” dedi.

DEMOKRASİNİN KORUNMASI

Gençlerin, devletin bekası, demokrasinin ve cumhuriyetin korunmasında üzerlerine düşen görevleri yapacaklarından şüphesi olmadığını dile getiren Akbıyık, “Sizlere güvenimiz tamdır. Milli değerlerine sahip ve kendi değerlerini evrensel değerlerle bütünleştirebilen bir gençlik, bir ülkenin sahip olabileceği en önemli avantajdır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum” diye konuştu.

SPOR

Geyve Anadolu Lisesi öğrencilerinin türküler söylediği, halk oyunları oynadığı kutlamada METEM’in Mehter takımının kahramanlık türküleri söylemesi çok beğenildi. Halk Eğitim Müdürlüğünün karate gösterileri, seyircilerin yüreğini ağzına getirdi. Geyve kaymakamı İdris Akbıyık; Gençlik haftası dolayısıyla düzenlenen etkinliklerde dereceye giren öğrencilere madalya ve kupalarını verirken, tebrik edip başarılarının devamını diledi.

2433 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de 19.Mayıs Coşku İle Kutlandı için 1 yorum

  1. HAsan Akkale dedi ki:

    Ne coşkusu ??? öğrencilerin ve öğretmenlerin biraz zorla, biraz korkuyla orada oldukları bir kutlama… bir yığın insan küçük bir salona tıkıldı ve bayram orada kutlandı. bu mu yeni türkiye… küçücük havalandırmasız bunaltıcı kokan bir salonda sırf güneş altı değil diye öğrenciler öğretmenler yine biraz sıkılıkla zorla toplandılar. bayramlara katılım gönüllü olmalı beyler. halen daha zorla bayram kutlatılıyor. bırakın katılım gönüllü olsun. bu mu sizin demokrasi ve insan hakları anlayışınız. demokrasi ve insan haklarına sığar mı bu hal.. bir de öğrenciler kaçmasın diye idareci ve öğretmenler kapıları tutmuşlar. alın size yeni türkiye, değişen bir şey yok ya. diğer kamu kurumlarındaki memurlar niye bayramlara katılmıyor. sadece öğrenci ve öğretmenlere mi bayram… diğer memurlar da getirtilsin bayrama. onlarda bu ülkenin memuru …. ayrıca program da epey uzundu. öğrenciler 2 saate yakın ayakta durdular. onlarda insan, yorulmazlar mı? insaf yahu.. 1 saatlik bir etkinlik yeterli. her okul ayrı bir gösteri sunacak tamam da bu kadar da uzun olmaz. siz hiç 2 saate yakın olduğunuz yerde ayakta dikildiniz mi? anlayana…

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle