Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Temmuz 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet

Geyve’de 15 Temmuz Ruhu Meydana Çıkıyor

Bayrağını al gel

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Geyve’de bir dizi etkinlik yapılacak.

YÜRÜYÜŞ

15 Temmuz Destanı, ülke genelinde yurt dışında birçok ülkede çeşitli etkinliklerle anılıyor. 11 Temmuz’dan bu yana Demokrasi Meydanında nöbet tutan Geyveliler yeniden dirilişin yıl dönümünde Geyve Meydanında nöbette olacak.

Meydanda gerçekleşecek etkinlikler öncesinde Belediye benzin istasyonunda toplanılarak Milli Birlik Yürüyüşü yapılacak.

ŞEHİTLER ANILACAK

Milli Birlik Yürüyüşünün ardından Geyve İlçe Meydanında şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim tilaveti yapılacak. Ahmet Taşçı Hocaefendi dualar okuyacak, milli duygularımız ve maneviyatımızla kazanılan destanları anlatacak. 15 Temmuz hain darbe girişimi ve milletin kazandığı zaferin vurgulanacağı konuşmalar ve 15 Temmuz Destanını anlatan slaytlar yayınlanacak. Saat: 00.13 de Tüm Türkiye’de Sela okunup, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Demokrasi Nöbetine başlanacak.

BAŞKAN DAVET ETTİ

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya tüm halkı Milli Birlik Yürüyüşüne davet ederek “Her zaman olduğu Geyveli hemşehrilerimin vatan-millet için nöbette olacağından eminim. 15 Temmuz akşamı bayraklarımızla dosta güven düşmana korku salacak yürüyüşümüze herkesi bekliyorum” dedi. Destanın yıl dönümünü bir arada anacak
Geyvelilere meydanda çeşitli ikramlar yapılacak.

Geyvemedya/Hbaer Merkezi

2311 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle