Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Temmuz 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyve’de 15 Temmuz Kutlandı

Geyve’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü İlçemizde Yapılan Etkinliklerle Kutlandı.

Sakarya’nın Geyve ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü kapsamında, 15 Temmuz Şehitleri ve tüm şehitler anıldı.FETÖ tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümünde şehitlerimiz çeşitli etkinliklerle anıldı.

Program 12 Temmuz Cuma günü Merkez Camiinde Cuma namazı öncesinde 15 Temmuz Şehitleri için Kuranı Kerim hatmiyle başladı. Aynı gün anma etkinlikleri dahilinde İlçemiz Cumhuriyet meydanına 15 Temmuz Anı Defteri konularak vatandaşlarımızın 15 Temmuz’a ait anılarının buluştuğu bir kayıt oluşturuldu.

Anma etkinlikleri 15 Temmuz Pazartesi günü Şehit Kabirlerinin ziyaret edilerek devam edildi. Aziz Şehitlerimizin kabrine karanfil bırakılarak Kuranı Kerim okundu. Kabir ziyareti sonrasında Merkez Camiinde öğle namazı öncesinde şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okunarak öğle namazını müteakip pilav ikramı yapıldı.

15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik günü kapsamında akşam saat 21:00’de İlçe Emniyet Müdürlüğünden İlçemiz Cumhuriyet Meydanına kadar Kaymakam İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, daire amirleri ve vatandaşlarımızın katılımı ile Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirildi.

Milli Birlik Yürüyüşün ardından Cumhuriyet meydanındaki anma etkinlikleri saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemine dair Belediye Başkanı Murat Kaya ve Kaymakam İlyas Memiş birer konuşma yaptı.

Kaymakam İlyas MemişŞ; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle düzenlenen programa katılımından dolayı hakkımıza teşekkür ederek 15 Temmuz’un önemine dair şu açıklamalarda bulundu.

“15 Temmuz, basit ve sıradan bir darbe girişimi değil; Batılı emperyalist ve siyonist güçlerin içimizdeki hainlerle işbirliği yaparak ülkemizi işgal girişimidir.

15 Temmuz,  halkımızın dini duygularını istismar eden Fetöcü hainlarin sinsice tüm kurumlara, devletin kılcal damarlarına sızarak elde ettiği devletin silahlarını millete doğrulttuğu, milletimizin ihanete uğradığı gecedir.

15 Temmuz, bombaların milletin sesini vicdanını susturmaya çalıştığı, ülkemizin karanlığa gömülmeye çalışıldığı anda; tekbirlerin, salaların semâda yakılandığı, gökyüzünü aydınlattığı gecedir.

15 Temmuz, milletimizin imanlı göğsünü tanklara siper ettiği 251 şehidimizin şahadet şerbetini içtiği gecedir.

15 Temmuz, ülkemizin güçlenmesini  durduramayan Batılı güçlerin işbirlikçi hainlerle ülkemizi işgal girişimine karşı aziz milletimizin kanı ve imanıyla yazdığı kahramanlık destanıdır.

Kısaca 15 Temmuz; ihanetin, işgalin ve aynı zamanda dirilişin yaşandığı gecedir.

Rabbim bir daha ülkemize milletimize öyle karanlık geceler yaşatmasın diyor, başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere; vatanımız, bayrağımız, milletimizin birlik beraberlik ve bekası uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.” dedi.

Anma etkinlikleri Cumhuriyet meydanında Aziz Şehitlerimiz için Kuran’ı Kerim okunması ve yapılan duaların ardından  vatandaşlarımıza pilav ikramında bulunuldu.

Anma etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı ülkemiz genelinde ilk okunan salanın saati olan 00:13’ İlçemiz camilerinde okunun sala ile anma etkinlikleri son buldu.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1405 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle