Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ekim 2011 | Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Geyve Ziraat Odası, ‘Ankara Dünya Gıda Günü Kutlama Programı’na Katıldı…

 

Geyve Ziraat Odası Başkanlığı, TZOB (Türkiye Ziraat Odaları Birliği) Başkanlığı tarafından davet edildiği, Ankara’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından organize edilen ’16 Ekim 2011 Dünya Gıda Günü’ kutlama programına katıldı.

 

Geyve Ziraat Odası Başkanı Süleyman Pınar, İlçe Sekreteri Rabia Erkovan ve Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Aşçıoğlu ve Muammer Yüksel’den oluşan heyet, kutlama programı nedeni ile hazırlanan standlarda ilçemizde yetişen meyveler ve kereviz sebzesini sergiledi.

 

Kutlama programına Sakarya İlinden Geyve ZOB Başkanlığından başka; Hamdi Başoğlu (Adapazarı ZOB Bşk.), Fikri Hordoloş (Karasu ZOB Bş.), Cevdet Ünhan(Kaynarca ZOB Bş.), Necati Contimer(Sapanca ZOB Bş.), Recep Özlü(Söğütlü ZOB Bş.), Hayri Duran(Hendek ZOB Bş.), A. Şener Bayraktar(Akyazı ZOB Bş.) katıldı. Gıda Günü Kutlama Programı nedeni ile Geyve Ziraat Odasından başka; Tarsus ZOB, Kırkağaç ZOB,Alanya ZOB, Kulp ZOB, Darende ZOB, Bursa ZOB, Devrekani ZOB ürün tanıtım stantları açtı.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve FAO ortaklığı ile kutlanan Dünya Gıda Günü programının,konferans salonundaki bölümünü TV yapımcısı ErkanTan sundu ve yönetti. Saygı Duruşu ve birlikte söylenen İstiklal Marşından sonra ‘Küresel Gıda Fiyatları: Krizden İstikrara’ konulu sineizyon gösterisi yapıldı.

 

TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar açlılış konuşmasında özetle: ‘Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü(FAO) 16 Ekim 1945 yılında kuruldu. Her yıl 16 Ekim günü Gıda Günü olarak kutlanır…ABD Dış İşleri eski bakanı Kissenger(petrolü denetlersen ulusları, gıdayı denetlersen insanları denetlersin. Gıda silahtır, bizim barış görüşme çantamızdaki araçlardan birisidir)demiştir…biyoteknoloji ve GDO lu ürünler konusunda insan ve çevre sağlığı konularında azami dikat sarf ederek teknolojik gelişmelerin dışında ve gerisinde kalmamaya özen gösterilmesini temel alan bir yaklaşım içerisindeyiz…’ dedi.

 

FAO Türkiye Temsilcisi Mustapha Sinaceur ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kubbeddin Arzu katılımcılara teşekkür ederek başarılar diledi.

 

FAO ve TZOB arasında mutabakat zaptı imzalandı ve plaketler verildi.

 

Gıda Günü kutlama programına katılan tüm konuklar, ZOB Başkanları tarafından düzenlenen ürün standlarını gezdi ve tanıtılan ürünler hakkında bilgiler alarak tatlarına baktı.

 

Geyve ZOB ürün standı, en yoğun ilgiyi alan stand oldu ve konuklar tarafından tanıtılanların tadına bakıldı ve evlerine götürmek üzere alındı.

 

Tanıtım standlarının gezilmesinden sonra bakanlık yemekhanesinde tüm konuklara öğle yemeği verildi ve protokol üyeleri de yemeğe katıldı.

 

Geyve ZOB Başkanı Pınar kutlama programı ile ilgili şunları söyledi: ‘Geçtiğimiz günlerde Ankara da düzenlenen SakaryaTanıtım Günlerine de katılmış ve ilgi görmüş, ilçemizi en iyi şekilde tanıtmanın gururunu yaşamıştık. Başkanımız sayın Bayraktar bizleri tekrar Gıda Günü kutlama programına davet ederek gururlandırdı. İlçemde yetişen meyvelerden ve tanıtım amacı ile de kereviz sebzesinden oluşan standımız ile hem Geyve İlçemi hem de Sakarya İlimi en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Sakarya ilinin diğer ilçe ZOB Başkanlarına verdikleri destek için ayrıca teşekkür ederim. İlçe Yönetimindeki beni yalnız bırakmayan arkadaşlarım da teşekkürlerimi sunuyorum.’

Namık Cihan. Geyvemedya.com

NOT:Resimleri büyütmek için üzerini tıklayınız.

 

 

2129 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle