Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Eylül 2011 | Ekonomi, Geyve, Manşet, Sakarya

Geyve Ziraat Odası ‘Sakarya Tanıtım Günleri’ ne katıldı…

 

Ankara – Atatürk Kültür Merkezinde, 22 – 25 Eylül 2011 de düzenlenen ‘Sakarya tanıtım Günleri’ne Geyve Ziraat Odası açtığı tarım ürünleri standı ile katıldı.

Geyve Ziraat Odası Başkanı Süleyman Pınar, Sulama Birliği Başkanı İsmail Aşçıoğlu, Saraçlı Köyü Muhtarı Muammer Yüksel hazırladıkları stantta ilçede yetişen üzüm,elma,ayva meyvelerini ve kereviz sebzesini teşhir ederek tanıtımı çalışmaları yaptı. Gelen konuklara da meyveleri tattırarak yöneltilen soruları cevapladı.

Standda ayrıca;Geyve HEM Müdürlüğü el işi sergisi sunumu ve  elsanatları-taş işleme ustası Hüseyin Akmeşe işlemelerini teşhir etti ve satışlarda bulundu. Taraklı İlçesi kaşık ustası da hünerini sundu. IŞIK Yağ Firması sahibi Gürsel Işık ürettiklerini teşhir ederek tanıtımda bulundu, satışlar yaptı ve siparişleri değerlendirdi. Köprübaşı Köyünde keçi çiftliği bulunan ve ‘Mavi Çiftlik’ adında keçi peyniri üretimi yapan Ali Kuşçu’da açtığı stantta ürünlerini tanıttı.

Geyve Ziraat Odası standını, açılışa gelen protokol üyelerinin tamamı ziyaret etti ve bilgiler aldı. Cumhurbaşkanlığı Sekreteri Mustafa İsen özel bir ilgi göstererek tüm meyveler ile ilgili bilgiler aldı ve tatlarına baktı.

 

Geyve İlçesi gibi sadece çay bitkisinin yetişemediği bir coğrafyanın, çok ama çok az bir görüntüde tanıtıma sunulması çok önemli bir eksiklik olarak dikkatlerden kaçmadı. Hasat mevsiminin yaşandığı şu günlerde toplanan tüm meyve çeşitleri ve onların yetiştiricileri bu tanıtım günlerinde yer almalıydı. Yaşı binlerce yıllar ile anlatılan ilçenin ve yakınçağ tarihindeki önemli yeri tartışılamaz olan GEYVE böyle tanıtılmamalıydı. Para tek gerekçe değil, istenildiğinde her yere ve her şeye para bulunuyor. Çok önemli fırsatı değerlendiremedik. Taraklı İlçesi, Geyve ilçesi ve Pamukova İlçesinden hiçbir yöneticinin olmaması da ayrı bir handikap. Sakaryanın güneyi olmaktan KURTULAMAYACAĞIZ. Çok yazık.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

2353 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Ziraat Odası ‘Sakarya Tanıtım Günleri’ ne katıldı… için 1 yorum

  1. fatih yıldırım dedi ki:

    Namık hocam çok güzel söylüyorsun da, anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az, o yüzden yapacak çok da bişey yok yani…ne desen haklısın…

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle