Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Aralık 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar

Geyve Yöresel Ürünleri İzmir Fuarında

Geyve standına yoğun ilgi

Uluslararası Gastronomi Turizm Kongresi İzmir’de başladı. Geyve’nin yetiştirdiği sebze ve meyveden elde edilen ürünlerin sergilendiği stant ilk gün yoğun ilgi gördü.

Ayva sirkesinden reçeline, turşusundan lokumuna kadar onlarca yöresel lezzetiyle Geyve Belediyesi standı fuarın gözdesi oldu. Yurt içinden ve dışından binlerce misafir Geyve Yöresel markasıyla sunumu yapılan lezzetlerin tadına bakıp satın aldı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya fuarın açılışında misafirlerle yakından ilgilendi.

YÖRESEL ÜRÜNLER

Geyve Belediyesi çiftçinin ürünü daha değerli olsun, ilçenin tarihi yerleri ve doğal güzellikleri herkesçe bilinsin diye tanıtım faaliyetlerini sürdürüyor. Geyve’de Yöresel Ürünler Üretim Merkezini hizmete almak için gün sayan belediye, İzmir Fuarı’nda tamamen geleneksel yöntemlerle hazırlanmış ürünlerini görücüye çıkardı. Ayva, üzüm, alıç sirkesi, ayva ve çilek reçeli, turşu çeşitleri, ayva lokumu, ayva tatlısı, ayva kolonyası ve daha birçok ürünle fuara katılan Geyve Belediyesi fuarın ilk gününde ziyaretçi akınına uğradı.

MİSAFİRLERİ AĞIRLADI

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve Meclis Üyesi Nihat Baltaoğlu fuarın açılış töreni için İzmir’e gitti. Geyve standına ilgi gösteren misafirlerle yakından ilgilenen Murat Kaya, “Geyve Yöresel markasıyla yakın zamanda halkın hizmetinde olacağız. Geleneksel yöntemlerle doğal ürünlerimizi işleyecek tesisimizin inşaatı hızla devam ediyor. Hedefimiz bölgemizde yetişen ürünleri daha değerli kılmak, vatandaşın doğal ürünlere kolay ulaşmasını sağlamak. Elbette ilçemizin ve şehrimizin tanıtımını da yaparak tarım turizmini geliştirmek” dedi.

ÇİFTÇİ EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALACAK

Başkan Kaya “Geyve ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini ve ilçemize ait yöresel ürünlerimizi 3 gün boyunca hem yerli hem de yabancı turistlere, ziyaretçilere tanıtacağız. Yaptığımız çalışmalarla, faaliyetlerle, festivallerle Geyvemizin adını dünyaya duyurduk, duyurmaya devam edeceğiz. Günlük, incir çekirdeğini bile doldurmayacak küçük işler, tartışmalardan uzak, geleceğe ışık tutacak ve her daim yenilenebilecek işlerle, projelerle yolumuza devam edeceğiz. Bölge çiftçimiz emeklerinin tam karşılığını alacak ve ülkemizin katma değerine katkı sağlayacak. Başta Geyvemiz, bölgemiz, tüm Sakaryamız tarımda ve turizmde hak ettiği değere kavuşacaktır “ dedi.

Geyvemedya/Haber Merkezi

2747 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle