Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Ekim 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

GEYVE YEREL KÜLTÜR’DEN GÖYNÜK MUDURNU ZİYARETİ

 kültürevi.8Geyve YKD Başkanı, “Mudurnu Kültür Derneği”ni Ziyaret Etti…

Geyve YKD(Yerel Kültür Derneği) Başkanı Namık Cihan, Bolu – Mudurnu Kültür Turizm Ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

Cihan’a ziyaretinde, İzmit’te yaşayan “Can Şifa Baharat İş Yeri” Sahibi Serkan Açık ve çalışanı İsmail İnce eşlik etti.

 Geyve YKD Başkanı Cihan, Mudurnu Kültür Derneği Yön. Kur. Başk. Necdet Akay tarafından “Pertev Naili Boratav Kültür Evi’nde konuk edildi.

N. Akay konuklarına; Mudurnu’nun Kurtuluş Savaşı öncesi-sırası-sonrası yaşadıkları ve halkın yaptıkları konusunda geniş açıklamalarda bulundu. Eldeki gerçek bilgiler ışığında ilginç bilgiler verdi. Kültür Evinde sergilenen belgeler ve eski araç-gereçleri tanıttı, yaşadığı ilginç anılarını aktardı.

Geyve YKD Başkanı Cihan ziyareti ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Bolu – Abantta gerçekleşen ‘İpekyolu Çalıştayı’nda tanıştığım arkadaşların daveti ile gittiğim Mudurnu’da, Kültür Derneği Yön. Kur. Başkanı Sayın Akay tarafından konuk edildim. Kendisi, Mudurnu halkının Kurtuluş Savaşında gösterdiği dayanışma ve mücadeleyi anlattı. Gururlandım, duygulandım. Kültür Evini gezdirdi bilgiler verdi. Geçmişi koklamak, anıları tutmak çok değişik bir duygu. Mudurnu Kültür Evinde gördüklerimi, sunum biçimlerini hafızama aldım. Kurmak aşamasında epey yol aldığımız “Geyve Müzesi” oluşumunda yararlanmak istiyorum. Kibar ev sahipliği için Sayın Akay ve Kültür Evi Çalışanlarına teşekkür ederim.”

2752 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle