Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Mayıs 2011 | Geyve, Gündem, Manşet, Siyaset

Sakarya Valisi Mustafa Büyük ve Milletvekili Şaban Dişli, Geyve İlçesinde açılışlara katıldı…

Sakarya Valisi Mustafa Büyük ve Sakarya AKP Milletvekili Şaban Dişli, beraberindekiler ile birlikte Geyve İlçesi Alifuatpaşa Beldesindeki ‘Alifuatpaşa Üç Hekimli Aile Sağlığı Merkezi’ inşaatının temel atma törenine katıldı.

Temel atma törenine katılan heyette; İl Sağlık Müdürü, İL Özel İdaresi Genel Sekreteri, Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Alifuatpaşa  Belediye Başkanı Şuayip Çalık, İl Genel Meclisi Üyeleri Şükrü Çelik ve Neşet Çakır,İlçe Protokol Üyeleri ve kalabalık bir vatandaş gurubu katıldı.

Konukları tören alanına girişte; Alifuatpaşa Cumhuriyet İÖO Geyve Yöresi Halk Oyunları Ekibi Yöre Oyunları ile karşıladı.

Günün tüm programlarının sunuculuğunu; Cumhuriyet İÖO Türkçe Öğretmeni İhsan Açılan yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının Birlikte söylenmesinden sonra protokol konuşmaları yapıldı.

İl Sağlık Müdürü, İlçe Kaymakamı, Milletvekili Dişli ve Vali Büyük’ün konuşmalarından sonra butona birlikte basarak temele ilk harç atıldı ve temele kurban kesilerek dualar yapıldı.

Törene katılan tüm protokol üyeleri Geyve İlçesi Kızılkaya Köyüne giderek; kilitli parke yol açılışı, köy konağı inşaatı ve enerji hattı açılış törenine katıldı. Konuklar köy meydanında Kemençeci İlkay’ın minik konseri ile karşılandı. Çalan horona davet edilen Milletvekili Şaban Dişli ve Köy Muhtarı İlhami Dişli horon oynadı. Kurdele vatandaşlar ile birlikte kesildi.

Protokol Üyeleri, Geyve İlçesi Sütalan Köyüne giderek, İlçe Asfaltlama Sezonu Açılış ve tamamlanmış asfalt yolun açılış törenine katıldı.

Köy girişinde Köy Muhtarı Mustafa Tan ve köylüler tarafından karşılanan konuklar, ikramlardan sonra asfalt yolun kurdelesini keserek kullanıma açtı.

Tüm açılış programının tamamlanmasından sonra protokol üyeleri, Geyve – Taraklı yolu üzerindeki ‘Tarzan Alinin Yeri’nde çay içerek yorgunluk attı.

NAMIK CİHAN. GEYVE

1993 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve ve Alifuatpaşa’da açılışlar için 1 yorum

  1. Mustafa Yıldırım dedi ki:

    Açılış maçılış hepsi hikaye..Tam seçim üstü zamanımı buldunuz.nerdeydiniz bunca zaman

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle