Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Eylül 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyve Ülkü Ocakları Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliklerine Katıldı

Geyve Ülkü Ocakları 738. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri programına katıldı.

Geyve Ülkü Ocakları Başkanı İlyas Özdemir; Geyve Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı olarak Liderimizin Emrinde, Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Dr Sinan Ateş Bey’in Önderliğinde 738. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri programında hazır bulunduk.

Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye ettiği nasihatteki ”Geçmişini bilmeyen, geleceğini de bilemez. Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın. Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın!” sözleri tarihi ve milli değerlerimizin ne denli önemli olduğunu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün ”Arkadaşlar! Gidip, Toros Dağları’na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.” sözleri ise neslimizin ne kadar kudretli ve sağlam olduğunu bize ispatlamaktadır. Bu sene 738’cisini düzenlenen Söğüt Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri programına bu duygularla katılım sağladık. Program sonunda Geyve İhsaniye köyü Yörüklerinden Bayram Yılmaz’ın çadırı ziyaret ederek o duyguları hep birlikte yaşadıklarını ifade etti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

832 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle