Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Eylül 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Videolar, Yaşam

GEYVE, ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ, DEDİ

Geyveliler, vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimiz için tek yürek oldu.

GEYVE-TERORE-LANET-YURUYUSU- (2)Sakarya’nın Geyve ilçesinde Dağlıca’da ve Iğdır’da yaşanan terör saldırıları sonrası  Vatandaşlar “Teröre Lanet Yürüyüşü” düzenledi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca üs bölgesinde PKK’lı teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcıları infilak ettirmesi sonucu 16 askerin şehit olduğu saldırının ardından bugün de Iğdır’da Polis aracına yapılan saldırı sonucu şehit olan polisler için, Geyve  ilçesinde “Teröre Lanet Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

Teröre lanet yürüyüşüne Geyve eski Belediye Başkanı Mehmet Kır ile birlikte MHP Milletvekili aday adayı Ahmet Pehlivan ve binlerce Geyveli vatandaş katıldı.

Geyve Ülkü Ocaklarının düzenlediği terörü lanetleme, Şehitleri anma yürüyüşü; Şehit Serhat Fahri Emre çeşmesinin önünden başladı. Alifuatpaşa ve diğer mahallelerden gelen yüzlerce halk ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanında toplandı. Atatürk anıtı önünde toplanan Geyveliler şehitlerin aziz hatırası için saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşını söylediler.

Toplantının huzur içinde geçmesi için Geyve Emniyet mensupları görev başındaydı.

Ülkü ocakları eski başkanlarından Emre Tüylü yaptığı basın açıklamasında özetle şunları söyledi:

Gün vatan, millet ve bayrak uğruna birlik olma günüdür. Bu memleket asırlardan beri Türk olarak yaşamıştır, bundan sonra da Türk kalacaktır. Ey Hakkarı, Ey Diyarbakır, Ey Iğdır ve ey 81 vilayet her karış toprağın dedelerimizin kanıyla sulanmıştır. Sizlerin üzerinde ay-yıldızlı bayrağımız, daima dalgalanacaktır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi: Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Terör örgütü tarafından haince vurulan asker ve polis şehitlerimizin isimleri tek tek okundu. Kalabalık BURDA diyerek cevap verdi. Şehitleri anma yürüyüşüne katıla Geyveliler “Şehitler ölmez vatan bölünmez, Ya sev ya terk et, Vatan sana canım kurban, Her Türk Asker doğar, İmralı Apoya Mezar Olcak,  Bismillah Allah’u ekber…” sloganlarıyla semaları çınlatarak teröre lanet okudu.

Cumhuriyet  Meydanında toplanan kalabalık şehitler için dua edilmesinin ardından sessiz bir şekilde dağıldı.

Mehmet AYDOĞAN-Erdinç TUNA

VİDEOLAR YÜKLENİYOR

4951 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle