Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Yaşam

Geyve Teknik Lise Ve Metem’den Doğançay Şelalesi Gezisi

253268_480248698715671_822336725_nTeknik lise ve METEM Geyve’yi Tanıma-Tanıtma Kulübü ve Fotoğrafçılık Kulübünün kulüp öğretmenleri, Ahmet Çark, İbrahim Yıldız, Merve İnce danışmanlığında  Doğançay – Maksudiye Şelalesi doğa gezisi yapıldı.

Geyve Metem’in Gezi Kulübü öğretmenlerinden Ahmet Çark Hocamızın gezi hakkındaki görüşleri ile Doğançay Şelalasinin doyumsuz güzelliklerini anlatışını kendi yorumu ile sizlere sunuyoruz.

Araçlarla Doğançay’a oradan da yemyeşil bir ağaç denizinin içinde kıvrıla kıvrıla çıkılan yolda kayın, gürgen, kestane, çınar ve ıhlamur ağaçları, çeşit çeşit çiçekler ve Karadeniz tipi dağınık köy evlerinin içinden geçerek ormanın adeta yuttuğu Maksudiye köyüne varıldı.

Köyden şelaleye 2.5 Km.lik çoğu stabilize yolun sonunda çok dik bir yamaçtan düşe kalka, ormanın içinden şelaleye ulaşan Metemli 601775_480248955382312_694846814_ngençlerin iniş zorluğu ile havanın sıcaklığı şelale sularının serinliğine karıştı.

Öğrenciler kendilerini şelalenin dev kazanının soğuk sularına bırakıp doyasıya eğlendiler.

Ortam görülmeye de, bulunmaya da değer gerçekten. Yeşillikler içinde çağıldayarak yüksekten beyaz kabarcıklar oluşturarak düşen suların tablo vari güzelliğini yaşamak gerek. Ama zaman çabuk geçiyor, dönme vakti. Dönüşü, indiğimiz yerden değil, doğa severlerin oluşturduğu patikadan yer yer halatlara da tutunarak yapıyoruz. Böylece yolun kıyısındaki evin yanından daha kolay bir iniş olduğunu da öğrenmiş bulunuyoruz. Yol kenarında şelaleye inişi bulamayan başka doğa gezginlerine de yolu tarif ederek araçlarımıza doğru dönüşü geçtik. Ardımızda tam bir Karadeniz iklim ve bitki ortamında; adım başı doğal su kaynaklarını, tertemiz ve yemyeşil bir doğayı, bol oksijeni bırakarak, başak bir yeşil dünyadaki evlerimize dönüyoruz. Yorgun, ama değdi.

Ahmet ÇARK-Geyvemedya.com

5002 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle