Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Aralık 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, üst Haberler

GEYVE TEK SES! TEK YÜREK!

Geyve STK Tek Ses: “Çimento Fabrikasını İstemiyoruz.”

Geyve İlçesinde ki Sivil Toplum Kuruluşları ortak ses, “İlçemizde Çimento fabrikası İstemiyoruz.”

Geyve Yerel Kültür Derneği Yönetiminin aldığı karar gereği olarak, Geyve YKD Başkanı Namık Cihan tarafından organize edilen ve gerçekleşen toplantıda: Ziraat Odası Başkanı Süleyman Pınar, Sulama Birliği Başkanı İsmail Aşçıoğlu, Esnaf Odası Başkanı İsmail Bulur, Şoförler Odası Başkanı Aykut Yurt, Geyve Koop Başkanı Mesut Dönmez, SS 96 Sayılı AFPş. Dolmuş Koop Bşk. Mustafa Koru, Muharip Gaziler Der Başk Ekrem Uysal, Milis Kuvv Der BşkY. Hamdullah Ergin, Poydullar M Muh Hasan Kırım, Doğancıl M Muh Abdullah Eşsiz, Çay M Muh Suat Kolsuz, Ilıca M Muh Süleyman Pınar, AK Parti İlçe Bşk Muhittin Irmak, CHP ilçe Bşk Mevlüt Ayvaz, MHP İlçe Bşk Şerafettin Kaya, Ülkü O Bşk İlyas Özdemir hazır bulundu.

Toplantıya katılanlar sıra ile söz alarak yapılmak istenilen çimento fabrikasının zararları ve neden karşı olduğu ile ilgili konuşmalar yaptı.

Hazırlanan ortak metin imzalandı.

” GEYVE İLÇESİNDE ÇİMENTO FABRİKASI İSTEMİYORUZ.

Geyve İlçesi mikro klima özelliği olan Dünyanın sayılı yerleşkelerinden birisidir. Toprak ve ürün zenginliği bu özelliğinden geliyor.

Geyve bir çanak içinde. Her ne kadar bir esinti olsa da tam hava akımını sağlayamadığı durumda. Bu tür fabrikalar yerleşkeler dışında, tarım arazileri bölgelerinden uzakta olmalıdır.Toprak ve tarım geri dönüşümü olmayan zenginliktir. Geyve bir tarım bölgesidir ve öyle kalmalıdır. Sorun bu şehri üst düzeylere nasıl taşımalıyız olmalıdır. Bereketli topraklar üzerinde kurulu Geyve İlçesi yaşayanları olan bizler, şirin ilçemize zarar vereceğine yürekten inandığımız taş ocağı ve çimento fabrikası kurulmasını istemiyoruz.

Sizleri 20 ARALIK 2016 SALI günü saat 14.00 te DOĞANCIL Mahallesinde yapılacak ÇED toplantısına katılmaya ve tepkilerinizi göstermeye davet ediyoruz.

Geyvemedya/Haber Merkezi

NOT: Otobüsler Saat 12:00 de Cumhuriyet Meydanından hareket edecektir.

Tüm Halkımız davetlidir.

İŞTE GEYVE!

İlçemiz ekonomisi tarım ve hayvancılığa bağlıdır. Bitkisel ve hayvansal üretim yönünden yüksek bir potansiyel bulunmaktadır. 100 metre rakından 1200 metre rakıma kadar bitkisel üretim yapılmaktadır. Narenciye ve tropikal ürünler dışında tüm meyve ve sebzeler üretilir. Geyve’nin ayvası, üzümü, kirazı, kerevizi, kuru soğanı ülke genelinde bilinmektedir.

21.000 hektar tarım alanının 5.200 hektarı sulanabilmektedir. Tarla bitkileri ekiliş alanı 10.250 hektar, sebze ekiliş alanı 1.750 hektar,  dikili alan (meyvelik, zeytinlik, bağ ve fındık alanı) 9.000 hektardır. İlçemizde 195.000 (ton) meyve üretilmektedir.

İlçede 10.000 büyükbaş 18.000 küçükbaş hayvan mevcudu bulunmaktadır. İlçemizde 49 işletmede bir yılda 7.000.000 etlik piliç yetiştirilmektedir.

Bitkisel üretimde ana ürünlerin başında ayva, üzüm, kiraz,buğday, ayçiçeği, domates, salçalık biber, kereviz ve kuru soğan gelmektedir.

7078 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Tek Ses, Tek Yürek; Çimento Fabrikasını İstemiyoruz! için 4 Yorum

  1. MÜFİT CAN dedi ki:

    bir farklı ses.. değerlendirin…bir de şu açıdan bakın: buna karşı çıkmakla birilerinin eve ekmek götürmesine engel olacaksınız. doğa öyle de böyle de kirleniyor. sanki diğer işletmeler çevreyi kirletmiyor mu? aklı selimle düşünün, işsizlik bir nebze azalacak açılacak fabrika ile.. bir orta yol bir orta yer. bulunamaz mı?.. nedir bu birileri tutturmuş istemezük de iztemezük… artıları koyun eksileri koyun hangisi fazla ona bakalım tamam diyelim…

  2. AKINCILI dedi ki:

    MICIR İÇİN TREN YOLUNA LAZIM OLMAZSSA OLMAZ GEREKLİ DEMİŞTİ SİYASİLER KAYIKBAŞINDAKİ TAŞ OCAĞI İÇİN O ZAMAN ÇEVRE DUYARLILIĞI YOKMUYDU STK LARDA AYNI DURUŞ CESARETİ YOKDU OLAY İKİSİNDEDE AYNI ASLAN KESİLDİLER O ZAMAN KEDİMİYDİLER YOKSA

  3. DOĞRUCU dedi ki:

    VAKDİ ZAMANINDA TREN GEÇMESİN TAVUKLARIMIZ ÖLÜR DİYENLER GÜYA EKABİR TAKIMI AKLIMA GELİYOR YIL 2016 SONU AYNI KAFA GEYVE NİYE İLERLEMİYOR DİYORSUN AYVA O DENİLEN KÖYDE 50 KURUŞA ALINIYOR PARA MI EDİYOR İŞSİZE İŞ TAVUK BESİHANELERİNİN HİÇMİ ZARARI YOK VAR AMA ÇALIŞIYOR . UCUZ KAHRAMANLIK YAPMAKLA OLMAZ ŞİMDİYE KADAR FABRİKA AÇTINMI HAYIR İŞ SAHASI AÇTINMI YOK BEDAVADAN ŞOV YAPMAYIN. HE YÜZDE 95 O FABRİKA KURULACAK BAKALIM GÖRECEĞİZ KİMLER 90 DERECE DÖNECEK BAKALIM

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle