Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Temmuz 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve Sosyal Hizmet Merkezi Projesi İhaleye Çıkıyor

Son yıllarda yapılan yatırımlar ile adeta kamu yatırım cennetine dönen Geyve’de, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yatırım programı çerçevesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından dev bir sosyal hizmet kompleksi için ihaleye çıkılıyor.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yatırım programı çerçevesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Geyve’ye dev bir sosyal hizmet kompleksi yapılacağı müjdesini verdi Başkan Kaya, emeği geçenlere teşekkür ederek Geyve’ye hayırlı olsun dedi.

Geyve ilçesi, Orhaniye Mahallesi, 2726GD-LA/1 pafta, 33 ada, 19 parselde yapılacak ve Sakarya’nın güney bölgesinde bulunan Geyve, Pamukova ve Taraklı ilçelerine hizmet verecek Geyve Sosyal Hizmet Merkezi Binası projesi 3 kattan oluşmaktadır. Betonarme karkas sistemde yapılacak olan yapı 661 m2 oturum alanına sahip olup toplam inşaat alanı 1869 m2 olacak dev sosyal hizmet merkezi 19. Temmuz.2017 tarihinde yapılacak ihale sonrası 300 günde bitirilecek.

Projenin yapılacağı arsa Geyve Kent Merkezine 450 metre uzaklıktadır. Bu yönüyle Geyve halkının kolay ulaşabileceği konumuyla gün içerisinde dinamizmi yüksek, yaşayan bir bina olacaktır. Proje arsasının kuzeyinde ve güneyinde bulunan rekreasyon alanları binanın kamusal alanlarla bütünleşmesine katkı sağlanacaktır.

Yapının zemin katında yaşlı ve engelli vatandaşların daha sıklıkla kullanacağı birimlerin yanında yönlendirme amaçlı danışma ve başvuru tespit birimleri bulunmaktadır. Diğer katlarda ofisler ve yönetici odalarının yanı sıra orta katta toplantı, konferans gibi etkinliklerin gerçekleştirilebilmesine olanak sağlayacak fuayesi de bulunan bir çok amaçlı salon bulunacaktır. Yönetici odalarının dışında tüm ofis bölmeleri belirli boyutta opaklık sağlanarak sosyal hizmet anlayışına uygun şeffaflık anlayışıyla tasarlanmıştır.

Cephede iklimsel özellikler ve optimum aydınlık seviyesi düşünülerek oranlanan cam açıklıkların yanı sıra, atmosferik olaylardan en az etkilenecek olan cephe seramikleri tercih edilmiştir. Ofis odalarına bakan pencerelerde yaz aylarında hem çalışma konforunu iyileştirmek hem de soğutma maliyetini düşürebilmek adına hareketli güneş kırıcılar kullanılmıştır. Arsanın fiziki yapısı sebebiyle yatay da uzanan yapının bu etkisini kırmak amacıyla taşıyıcı olmayan düşey kolonlar oluşturulmuştur. Görsel olarak kamu kurum ciddiyetinden çok fazla uzaklaşmadan sosyal hizmet samimiyetini cepheye yansıtmak amaçlanmıştır.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Geyve’ye dev bir sosyal hizmet kompleksi yapılacağı müjdesini verdi. Başkan Kaya İlçemizde son yıllarda yapılan yatırımlar ile tüm kamu yatırımlarının yenilendiğini ifade ederek, şimdide Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yatırım programı çerçevesinde, 19. Temmuz.2017 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından dev bir kompleks için daha ihaleye çıkılıyor. Geyve’de sosyal hizmet anlayışına uygun şeffaflık anlayışıyla tasarlanan hizmet binamızın ilçemize kazandırılmasında, Aile ve Sosyal Politikalar eski ve yeni Bakanlarımız sayın Fatma Betül Kaya ve Ayşenur İslam’a, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı müsteşarımız sayın Ebubekir Şahin’e, Milletvekilimiz sayın Şaban Dişli’ye, İl Müdürümüz sayın Mutlu Işıksu’ya ve İhalesinin yapılmasındaki katkılarından dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı sayın Mehmet Özhaseki’ye ilçem adına şükranlarımı sunuyorum, dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

5203 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Sosyal Hizmet Merkezi Projesi İhaleye Çıkıyor için 1 yorum

  1. svkt dedi ki:

    Çok güzel gelişme. Bu bölge üniversitenin yapılmasıyla çok iyi gelişmişti. Şimdi birde pamukova taraklı ve geyveye bakacak epeyce büyük sayılacak sosyal hizmet tesisinin açılması bu bölgenin gelişimini daha da hızlandıracak.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle