Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Temmuz 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet

Geyve Simya Koleji Açıldı

Geyve Simya Koleji açıldı

“Önce insan, önce eğitim” sloganıyla yola çıkan Simya Koleji Geyve şubesi açıldı..
Simya Kolejinin gurur tablosu:

Betül Kaplan- Cevat Ayhan Fen Lisesi

Kemal Ordu –  Cevat Ayhan Fen Lisesi

Esma Salihoğlu-Arifiye Fen Lisesi

Nilay Efe- Arifiye Fen Lisesi

Koray Sölez-Eskişehir Sivrihisar Fen Lisesi

İkbal Torun-Akyazı Fen Lisesi

Mehmet Akif Kaya- Bozüyük Fen Lisesi

Havva Akyol- Aksaray Ortaköy Fen  Lisesi

Tuana Ayşenur Metin- Özel Erenler Fen Lisesi

Ayşenur Demirci- Arifiye Fen Lisesi

Sıla Topçuoğlu- Selçuklu Fen Lisesi

Hatice Kübra İmre- Sakarya Anadolu Lisesi

Şevval özge Aral- Sakarya Anadolu Lisesi

Mustafa Arif Bağcıoğlu- Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi

Geyve Simya  Koleji kurucu müdürü Yüksel Şahin konuyla ilgili şunları söyledi:

21. yüzyılda eğitim ve öğretim kurumları olan okullardan; öğrencilerin, velilerin beklentileri çeşitlenerek farklılaşmış ve değişmiştir. Bilgiyi üretebilen, düşünmeyi ve öğrenmeyi içselleştiren, öğrenci merkezli eğitimle öğrencinin potansiyellerini ortaya çıkartıp geliştiren; öğrencilerin, ailelerin ve toplumun gelecekle ilgili beklentilerine yanıtlar sunabilen eğitim ve öğretim kurumları talep edilmektedir.

Bilinçli aileler tercih edecekleri okullardan, nitelikli eğitim ve öğretimin gerçekleştirilmesinin yanı sıra öğrencilerinin; kendini iyi tanıyabilen ve özgürce ifade edebilen, öz güveni yüksek, en az iki dili okuyabilme ve yazabilme düzeyinde kullanabilen, geleceğe kararlı biçimde yürüyebilen bireyler olarak yetiştirilmesini de istemektedir.

Simya Kolejleri olarak ülkemizin insanlarının bu beklentilerini karşılayabilmeyi görevimiz kabul ederek, bu beklentileri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Başta öğretmenlerimiz olmak üzere kolejlerimiz in tüm çalışanlarını belirlerken “Simyacı” titizliğiyle hareket ediyoruz. İşlerinin ve alanlarının en yetkin, en başarılı, en özenli insanlarını bir araya getirerek kurumlarımızın yapısını oluşturuyoruz.

Simya Kolejleri öğrencilerine; ODTÜ’den esinlenerek oluşturduğumuz kampüs bütünlüğünün birer parçası olan çizgi üstü fiziki ortamlarda, son teknolojik olanaklarla donatılmış sınıflarda,laboratuvarlarda, ferah çalışma salonlarında, zengin kütüphanelerde, kapalı spor salonlarında, bahçelerimizde bulunan diğer mekanlar ve alanlarda hizmetler sunacağız. Simya Kolejleri, tüm mekanları ve olanaklarıyla Türkiye’nin yeni sosyal ve kültürel yaşam alanları oluşturma misyonunu da sahiplenmektedir.

Öğrencilerimizin insana, yaşama ve dünyaya bakış açılarını geliştirip onlara yeni beceriler, nitelikler ve yaklaşımlar kazandırarak ufuklarını genişletecek; böylece onları, ülkemizin ve dünyanın geleceğini şekillendirebilecek “bilinçli özneler” heline getireceğiz.

İnsanı eksen alan, her öğrenciyi başlı başına bir değer olarak kabul eden eğitimci kimliğimiz ve felsefemizle öğrencilerimizin karakter gelişimlerinin, eğitim ve öğretimin temel esaslarından biri olduğunun bilincindeyiz. Bu yaklaşımlarla anne ve babaları, gençlerimizi ve çocuklarımızı “Önce İnsan, Önce Eğitim” anlayışını şiar edinen Simya Kolejlerine davet ediyoruz.

Geleceği birlikte oluşturabileceğimize duyduğumuz inançla…Saygılarımla…

Mehmet AYDOĞAN-Geyvemedya.com

 

 

 

3284 Kez Görüntülendi.
Etiketler: ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle