Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Ağustos 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

Geyve SGM’de Mahremiyet Eğitimi

Geyve Sosyal gelişim Merkezinde Psikolog Emre Aytekin tarafından Mahremiyet Eğitimi konusunda eğitim verildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Mahremiyet Eğitimi Atölyesi’nde eğitimler tamamlandı.

Adapazarı, Akyazı, Geyve ve Sapanca SGM’lerde ebeveynlere yönelik gerçekleştirilen Atölye’de sunulan eğitimler katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Psikolog Emre Aytekin, Mahremiyet Eğitimi Atölye derslerinde ise konuşmacı olarak yer aldı.

Psikolog Emre Aytekin, “Çocuk istismarının ortadan kaldırılabilmesi için toplumsal bilinç veya duyarlılık oluşturulması gerekmektedir. Çocukların kişilik gelişimlerinin temelini oluşturmaya, çocukların bedenlerini tanımaya ve kişisel sınırlarını öğretmeye yardımcı olmak için mahremiyet eğitimi gereklidir. Mahremiyet Eğitimi Atölyesi’ne katılan ebeveynler çocukların ruhsal ve bedensel bütünlüğünü korumalarına daha fazla yardımcı olabilecek” dedi.

Daha çok önemsemeliyiz

Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, “Aile ve Çocuk Hizmetleri Müdürlüğü olarak şehrimizde aile ve değerlerin korunması önceliğimizdir. Aile bağlarının zayıflaması veya ailenin parçalanmasıyla sonuçlanabilen; toplumsal değişmeye yol açan durumlarda toplumsal bilinç de daha fazla öneme sahip olmaktadır. Çocuk konusunda toplumsal bilincin zayıflığı, çocuğun korunması ve sağlıklı gelişmesi önündeki en önemli engeldir. Mahremiyet Atölyesine ilgi gösteren tüm katılımcılara duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye belirtti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1013 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle