Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Temmuz 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, üst Haberler, Yaşam

Geyve SGM’de Mahremiyet Eğitimi Başlıyor

SGM’lerde Mahremiyet Eğitimi Atölyesi başlıyor

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen Mahremiyet Eğitimi Atölyesi’nde ilk ders zili 18 Temmuz Çarşamba günü çalacak. Adapazarı, Sapanca, Geyve ve Akyazı SGM’lerde de gerçekleştirilecek eğitimlerle farkındalık oluşturulacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen Mahremiyet Eğitimi Atölyesi’nde dersler başlıyor. ‘Mahremiyet Eğitimi Ailede Başlar’ adı ile derslerin verileceği atölyede ilk ders zili 18 Temmuz Çarşamba günü Sosyal Gelişim Merkezi’nde saat 11.00’da çalacak. Dersler birer hafta ara ile devam edecek.

Mahremiyet Eğitimi

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “3 Modül halinde uygulayacağımız derslerde 18 Temmuz Çarşamba günü ilk ders zili çalacak. İlk ders, Ailede Mahremiyet Eğitimi. Neredeyse her gün haber bültenlerinde, sosyal medyada farklı yaş gruplarından birçok çocuğun ve ailenin yaşadığı korku dolu deneyimleri duyar olduk. Bu durum hepimizi endişelendirdiği ve alarma geçirdiği gibi, çocuklarımızı bilinçlendirme konusunda neler yapabiliriz sorusunu da gündeme getirmekteydi. Bizde bu konu üzerine ‘Mahremiyet Eğitimi Atölyesi’ni SGM’de hayata geçirdik” dedi.

İlçelerde eğitimler sürecek

Yüce, “Derslerimiz birer hafta ara ile devam edecek. 25 Temmuz Çarşamba günü ise ‘Teknolojinin Mahremiyet Eğitiminde Rolü’ konu alınacak. Son hafta olan 1 Ağustos Çarşamba günü ise ‘Çocuk İstismarından Korunmaya Yönelik Önlemler ile son bulacak. Derslerimiz ilçe SGM’lerimizde de devam edecek. Sapanca SGM’de ‘Mahremiyet Eğitimi’ dersimiz 19 Temmuz Perşembe saat 15.30’da, Geyve’de 24 Temmuz Salı günü saat 15.30’da, Akyazı SGM’deki dersimiz ise 27 Temmuz Cuma günü 15.30’da vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.

ÇOCUK İSTİSMARINI ENGELLEMEK İÇİN TOPLUMSAL DUYARLILIK GEREKMEKTEDİR.

24 TEMMUZ SALI GÜNÜ(YARIN) SAAT 15.30'DA, GEYVE SOSYAL GELİŞİM MERKEZİ KONFERANS SALONUNDA DÜZENLENECEK OLAN “MAHREMİYET EĞİTİMİ AİLEDE BASLAR!”

KONULU SEMİNERE KATILIMLARINIZI BEKLERİZ.

1195 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle