Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Mart 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

GEYVE, ŞEHİTLERE VEFA İÇİN HUZURDA BULUŞTU

Geyve Merkez Sinanbey Camiinde Çanakkale Zaferinin 102. Yılında yüzlerce el, şehitlerin aziz ruhu için duaya açıldı.

Geyve, Merkez Sinanbey Camiinde “Şehitlerimize Vefa İçin Huzurda Buluşalım” temalı programda buluştu.

Yüzlerce El Duaya açıldı

Çanakkale Zaferi’nin 102. yılının 18 Mart sabahında Geyve Merkez Sinanbey Camiinde binlerce el , şehitlerin aziz ruhu için duaya açıldı.Geyve’de yüzlerce insan aynı anda tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle andı. Geyve Merkez Sinanbey Camiinde Sabah namazına müteakip gerçekleştirilen programa Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Müftüsü Ali Erhun , Geyve Müftülüğü İmam-Hatipleri ve büyük, küçük çok sayıda Geyveli vatandaş katıldı.

Hatimlerin Duası yapıldı

Geyve Merkez Sinanbey Camiinde Sabah namazında gerçekleştirilen programda, Tesbihat, Tekbirler, Tehliller, İlahiler, salat ü selamlar, Yasin-i şerif okundu. Yaklaşık 1,5 ay önce başlatılan Aziz Şehitlerimize Hatmi şerif kampanyasına katılan 915 hatim sahibinin duası ilçe müftüsü Ali Erhun tarafından yapıldı.

Bugünleri Aziz Şehitlerimize Borçluyuz.

Geyve Müftüsü Ali Erhun; “Çanakkale Savaşı’nda şehit olan tüm askerlerimize vefa borcumuzu, teşekkürümüzü, dualarımızı sunmak için tüm şehitlerimizin ruhuna camilerimizde hatim okuduk. . Çanakkale Savaşı, ecdadımızın bir an bile tereddüt etmeden canının ortaya koyarak dünyanın bugüne kadar görmediği belki de bir daha göremeyeceği, yüce cihat duygusu ile cennetteki makamını görüp ölüme gülerek gittiği bir savaştır. Aziz milletimiz Çanakkale savaşını eğer ki kaybetmiş olsa idi, bugün bu İstiklal Savaşı ve İstiklal Marşı’ndan bahsedemezdik. Bugün huzur içinde yaşıyorsak bunu Çanakkale şehitlerimize ve o ruha borçluyuz. Biz de Geyve Müftülüğü olarak, Geyve halkı ile beraber 915 hatmi şerif okuduk. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah rahmet diliyorum” dedi.

İkram Yapıldı

Sabah namazı ile başlayan aziz Çanakkale Şehitleri’ni anma programı sonunda vatandaşlara çorba ve çay ikram edildi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

 

2181 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle