Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Mart 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve, Şehidlerimize Vefa için Huzur’da Buluştu

Geyve, Şehidlerimize Vefa için Huzur’da Buluştu

Geyveliler, 18 Mart Çanakkale Zaferi Şehitleri ve Şehitleri Anmak için vefa için huzurda buluşuyoruz programı kapsamında sabah namazında buluştu.

Büyük devletlerin işbirliğine karşı Türklerin inanmışlığı, birlik ve beraberliğinin zaferinin seneyi devriyesinde gerçekleşen program Geyve’de geleneksel hale getirildi.Bu kapsamda Geyve Müftülüğünce Çanakkale zaferinin 104. Yıldönümü dolayısıyla Merkez Sinanbey Camiinde şehitlerimize vefa için huzurda buluşuyoruz programı yapıldı.Her yıl olduğu gibi bu yılda 18 Mart sabahında Geyve Merkez Camii tıklım tıklım doldu. Yoğun katılımın olduğu programa konuşmacı olarak Ankara il müftü Yardımcısı Fazlı MUTLU katıldı.

Geyve Merkez Camii’de okunan Kur’an-ı Kerim huşu içinde dinlenirken eller semaya açılarak Şehitlere rahmet ve Mehmetçiğe güç, kuvvet için dualar edildi. Sabah namazında gerçekleştirilen programda, din görevlilerince Tesbihat, Tekbirler, Tehliller, İlahiler, salat ü selamlar, Yasin-i şerif okunup, Aziz Şehitlerimize okunan Kuran-ı Kerim ve hatimlerin duası yapıldı.Düzenlenen programda halkın yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı.

Geyve Müftüsü Rahmi Yiğit; “Çanakkale Savaşı’nda şehit olan tüm askerlerimize vefa borcumuzu, teşekkürümüzü, dualarımızı sunmak için tüm şehitlerimizin ruhuna camilerimizde hatim okuduk. . Çanakkale Savaşı, ecdadımızın bir an bile tereddüt etmeden canının ortaya koyarak dünyanın bugüne kadar görmediği belki de bir daha göremeyeceği, yüce cihat duygusu ile cennetteki makamını görüp ölüme gülerek gittiği bir savaştır. Aziz milletimiz Çanakkale savaşını eğer ki kaybetmiş olsa idi, bugün bu İstiklal Savaşı ve İstiklal Marşı’ndan bahsedemezdik. Bugün huzur içinde yaşıyorsak bunu Çanakkale şehitlerimize ve o ruha borçluyuz. Biz de Geyve Müftülüğü olarak, Geyve halkı ile beraber hatmi şerif okuyup, dualarını yaptık. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah rahmet diliyorum” dedi.

Geyve Belediye Başkanı Murat kaya; Bu gün sabah namazından sonra Geyve Merkez Sinanbey Camiimizde Çanakkale Zaferinin 104. Yıl anısına “Şehidlerimize Vefa için Huzur’da Buluşalım” programına katıldık. Rabbim okunan hatimleri, duaları kabul ve makbul eylesin. Tüm aziz şehidlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle yad ediyorum, dedi.

Programın ardından Ankara il müftü Yardımcısı Fazlı MUTLU tarafından gıyabi cenaze namazı kıldırıldı.
Sabah namazı çıkışı vatandaşlara çorba ikramında bulunuldu.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

670 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle