Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Nisan 2013 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Videolar

Çiçek Açmış Fidanları Kestiler…

 fidan.1Geyve İlçesi Büyük Saraçlı Köyü Muhtarı Muammer Yüksel ve aynı köyden Ümit Özen’e ait meyve bahçelerineki fidanlar, bazı kişi veya kişiler tarafından kesildi.

Muhtar Yüksel konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Köyümüzün Güney Bağları Mevkiinde bulunan ayva bahçemdeki, çiçek açmış durumda 47 ayva ağacım bazı kişi veya kişiler tarafından kesildi. Yaşı gereği yüksek verimde olan ağaçların kesildiğini görünce göz yaşlarımı tutamadım. Çarşıdan eve geldiğimde bahçeyi dolaşmak istedim ve o manzarayı gördüm. Hemen evime ve komşularıma haber verdim. 2010 yılında da gene başka bahçemdeki ceviz ve fındık fidanlarım kesilmişti. Benim ile beraber akrabam olan Ümit Özen’e ait meyve bahçesinde de115 ayva fidanı kesildi. Hala bulunamadı. Bu kezde bulunamazsa ben ne yapacağım, bahçelerimi nasıl koruyacağım şimdi. Amerikalı kadının katilini bulanlar bizlerede yardım etsinler, nasıl para kazanacağız.”

Ümit Özen kısa açıklamasında; “115 ağacım kesildi, sanki elim ayağım kesildi. Yıllardır emek verdim, para harcadım. Bunların hiç önemi yokmu? Bizlere yardım edecek yokmu? Her sene  ne zaman ağaçlarımızı kesecekler deye bekleyecekmiyiz? gerekli yasal kurumlara müracaat ettik, sabırla sonucu bekleyeceğim.” Dedi.

BAHÇE SAHİBİ VE KÖY MUHTARININ AÇIKLAMALARI


Geyve Büyük Saraçlı köyünde meyve Bahçesini… ile geyvemedya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

7166 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Saraçlı Köyünde Caniler Meyve Ağaçlarını katlettiler. için 3 Yorum

  1. geyve dedi ki:

    memlekette …. ç…mu arıyorsun dolu…

  2. mustafa akın dedi ki:

    Sevgili abim allah sizin rızkınızı başka yerden verir kesinlikle üzülme yüce adalete güvenin siz o yaradanki bu kötülüğü yapanın yanında bırakmaz

  3. Metehan dedi ki:

    Bunu yapanlar insan olamaz…

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle