Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Aralık 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sakarya, Sür Manşet

ÇİMENTO FABRİKASINA KARŞI, GEYVE SALIYA HAZIRLANIYOR

Geyve’de kurulması planlanan çimento fabrikasının ÇED toplantısı 20 Aralık Salı günü Doğancıl’da yapılacak. Kent merkezinden de STK temsilcileri toplantıya katılacak.

OTOBÜS KALKACAK

Geyve’de yapılması planlanan çimento fabrikasının Çevresel Etki Değerlendirme Toplantısı 20 Aralık Salı günü 14.00’te Doğancıl Mahallesi’nde yapılacak. Geyve’de siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları ÇED toplantısına hazırlanıyor. Geyve Belediyesi, belediye önünden 12.00’den itibaren otobüsler kaldırarak vatandaşları Doğancıl’a taşıyacak.

STK’LAR ÇOK KARARLI

İlçede önceki gün toplanan sivil toplum örgütü temsilcileri de salı günü için özel hazırlık yapıyor. Birlikte fabrikaya karşı hazırlanan deklarasyona imza atan STK temsilcileri de erken saatlerde bölgeye gidecek. STK temsilcileri, “Biz bu fabrikayı Geyve’mize kurdurmamaya kararlıyız. Sakarya’dan da güçlü bir destek ve katılım bekliyoruz” dedi.

YOĞUN KATILIM OLACAK

Bu arada ilimizden de Geyve’ye yoğun bir katılım bekleniyor. Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan ve Baro Çevre Komisyonu üyesi avukatlar Doğancıl’da hazır bulunacaklar. İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hüsnü Gürpınar ve mühendislerin de toplantıda olacakları öğrenildi. Sakarya’daki pek çok STK temsilcisi de ÇED toplantısına katılacak.

Geyvemedya/Haber Merkezi

2668 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Salı’ya Hazırlanıyor için 2 Yorum

  1. DOĞRUCU dedi ki:

    VAKDİ ZAMANINDA TREN GEÇMESİN TAVUKLARIMIZ ÖLÜR DİYENLER GÜYA EKABİR TAKIMI AKLIMA GELİYOR YIL 2016 SONU AYNI KAFA GEYVE NİYE İLERLEMİYOR DİYORSUN AYVA O DENİLEN KÖYDE 50 KURUŞA ALINIYOR PARA MI EDİYOR İŞSİZE İŞ TAVUK BESİHANELERİNİN HİÇMİ ZARARI YOK VAR AMA ÇALIŞIYOR . UCUZ KAHRAMANLIK YAPMAKLA OLMAZ ŞİMDİYE KADAR FABRİKA AÇTINMI HAYIR İŞ SAHASI AÇTINMI YOK BEDAVADAN ŞOV YAPMAYIN. HE YÜZDE 95 O FABRİKA KURULACAK BAKALIM GÖRECEĞİZ KİMLER 90 DERECE DÖNECEK BAKALIM

  2. Aysu dedi ki:

    tren yoluyla çimento fabrikasını bir mi tutuyorsunuz,doğasına yeşiline ship çıkmazsa bu millet gelecekte çocuklarının yaşayacağı coprafya kalmayacak……………….

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle