Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Haziran 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Geyve Sağlık Meslek Lisesi Ödüle Doymuyor

dumansiz-bir-dunya-kompozisyon-yarismasi-birincisi-geyve-saglik-meslek-lisesi- (3)Geyve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri geçtiğimiz haftalarda kazandıkları bilgi kültür yarışması birinciliği ünvanından sonra bir başarıya daha imza attı.

Geyve Anadolu Sağlık Meslek Lisesinin iki öğrencisi, Sakarya genelinde düzenlenen Tütün ve Sigarasız Bir Dünya konulu kompozisyon ve şiir yarışmasında bisiklet kazandı.

Tütün ve tütün ürünleri ile mücadele konusundaki eğitim programlarının sigaraya başlamanın önlenmesi, sigaranın bırakılması ve pasif etkilenimin önlenmesi konularını içerecek şekilde geliştirilmesi ve uygulanması kapsamında farkındalık oluşturmak ve gençlerimizin tütün ve tütün ürünleri kullanımından korunması amacıyla, İl Tütün Kurulunda alınan karar doğrultusunda Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ortak çalışmasıyla okullarda Tütün Kullanımını Zararları konulu düzenlenen kompozisyon,şiir ve resim yarışması sonuçlandı.

Tütün ve Sigarasız Bir Dünya” konulu kompozisyon ve şiir yazma yarışmasında Geyve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 10.sınıf öğrencisi Emine Ceren Alkan kompozisyon dalında birinci; 12.sınıf öğrencisi Esra Ordu şiir yazmada 3.oldu. Öğrenciler okul müdürü Ahmet Akkuş ve aileleriyle beraber Adapazarı’na ödül törenine katıldı.

Sakarya Valiliğinde düzenlenen ödül törenine İl Sağlık Müdürü Dr.Bilgekağan Kaya, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Oğuzhan Özkan, Milli Eğitim şube müdürü Ahmet Altın, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.Dereceye giren öğrencilere Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından temin edilen bisikletler hediye olarak takdim edildi.

Geyve kaymakamı İlyas Memiş ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan da öğrencilere çeşitli hediyeler vererek başarılarının devamını diledi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

3575 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle