Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Haziran 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyve Osman Gazi’de Karne Töreni

Geyve Osman Gazi’de karne töreni

Geyve Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yıl sonu karne töreni Osman Gazi Ortaokulunda yapıldı.

Karne törenine Geyve kaymakamı İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, Milli Eğitim şube müdürü Yavuz Şengül, Halk Eğitim Müdürü Mustafa Doğan, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veliler katıldı.

Osman Gazi Ortaokulu müdürü Murat Akın ve  öğretmenlerin ev sahipliğini yaptığı töreni Ayşe Çağlın sundu. Teknik masayı Arife Çetin öğretmen idare etti.

KAYMAKAM’DAN İYİ DİLEKLER

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.  Geyve kaymakamı İlyas Memiş yapmış olduğu konuşmada özetle şunları söyledi:

Bugün büyük bir heyecan ve umutla başladığımız 2018-2019 eğitim öğretim yılını huzur içerisinde tamamlamış olmanın sevinç ve gururunu yaşıyoruz. Öncelikle eğitim öğretim döneminin sorunsuz ve başarılı bir şekilde tamamlanmış olması dolayısıyla tüm eğitim camiamızı tebrik ediyorum.

Sevgili öğrenciler; notlarınız nasıl olursa olsun umudumuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak sizler de iyi bir tatil geçirin. Yaz tatili süresince öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, kişisel, sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde ve kurslarda yer almanızı, özellikle de bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Bilgi çağında okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olmanız sizlerin geleceğe daha emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

Yaz tatili süresince Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz, Belediyelerimiz ve Müftülüğümüz tüm çocuklarımızın sosyal, kültürel ve sportif kurslarla yetiştirilmesi için milletimizin hizmetinde olacaktır.

Öğrencilerimize, onları yetiştiren ailelerine ve emanete sahip çıkan öğretmenlerimize tekrar teşekkür ediyor, iyi tatiller diliyorum” dedi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ DOĞAN’dan ALTIN  ÖĞÜTLER

Geyve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan  Osman Gazi Ortaokulunda düzenlenen karne töreninde yaptığı konuşmada: ” Öğrencinin akademik yetersizliği telafi edilebilir ama psikolojik yetersizlik asla telafi edilemez.”dedi.

Geyve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan  özetle şunları söyledi: Sayın kaymakamım, kıymetli öğretmen arkadaşlarım, değerli öğrenciler ve veliler,  Bir eğitim- öğretim yılını daha başarı ve huzur içinde tamamladık. Bizlere  bu konuda katkıda bulunan başta Sayın Kaymakamımız İlyas Memiş olmak üzere tüm yerel yöneticilerimize, eğitime gönül vermiş hayır severlere şükranlarımı arz ederim.

Öğrencilerimizin başarılı olabilmesi için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan okul idarecilerimize, öğretmen arkadaşlara teşekkür ediyor, gayret ve başarılarının devamını diliyorum.

Değerli öğrenciler, yıl boyunca yaptığınız çalışmaların göstergesi olan karnelerinizi aldınız. Sizlere ömür boyu başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Sayın velilerimiz, karne notları, çocuğunuzun değerlendirmesi değil, sadece edindiği bilgilerin ve gösterdiği performansın bir göstergesidir.

Özellikle notu düşük olan çocuğunuzu akranlarıyla kıyaslamayın, kıyaslamak ters tepki oluşturur. Çünkü akademik yetersizlik telafi edilebilir ama psikolojik yetersizlik asla telafi edilemez.

ÖĞRENCİLERDEN  ETKİNLİKLER

Osmangazi Ortaokulu öğrencileri eğitim-öğretim ile ilgili şiirler okudu. Müzik öğretmeni Dilara Darçın’ın oluşturduğu koro çok beğenildi.

Geyve kaymakamı İlyas Memiş, sınıf  birincisi olan öğrencilere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan sınıf ikincilerine, Milli Eğitim şube müdürü Yavuz Şengül ile Halk Eğitim Müdürü Mustafa Doğan sınıf üçüncülerine karne ve başarı belgelerini verdi.

Program sonunda öğrenciler, öğretmenleri  ve daire amirleriyle aile fotoğrafı çekildiler.

Osman Gazi okulu müdürü Murat Akın ve öğretmenler, katılımcılara teşekkür etti.

Mehmet AYDOĞAN-geyvemedya.com

611 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle