Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyve Ormanlarında Endüstriyel Ağaçlandırmaya Uygun Saha Tespiti

Geyve Ormanlarında Endüstriyel Ağaçlandırmaya Uygun Saha Tespiti

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü, Taraklı Şefliğinde 1. ve 2. bonitet doğal Kızılçam meşcerelerinde Bölge Müdürümüz Okan Kurşun Başkanlığında endüstriyel ağaçlandırmaya uygun sahalar tespit edildi.

Orman Genel Müdürlüğünce yurt içi odun hammaddesi ihtiyacının büyük ölçüde yerli kaynaklardan karşılanması kararı alınmış ve bu çerçevede üretim programları artırılmıştı.Bu kapsamda Bölge Müdürlüğünce artırılan üretim programlarının gerçekleştirilmesine yönelik arayışlar çerçevesinde Bölge Müdürü Okan Kurşun Başkanlığında , Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Ziya Karagüzel, Geyve Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba ve Taraklı Orman İşletme Şefi Burkal Alpakut ile birlikte Taraklı şefliğinde amenajman planına göre 2. bonitet Kızılcam sahalarının endüstriyel ağaçlandırmaya uygunluğu yönünden aktüel boniteti, arazi meyili, toprak ve taşlık durumu arazide incelenip değerlendirilerek saha tespitleri yapıldı.

Tespit edilen sahalarda 2019-2020 yıllarında uygulama yapılabilmesine yönelik amenajman plan değişikliği işlemlerinde başlandı. Bölgeye uygun orjindeki ıslah edilmiş Kızılçam fidanlarının tercih edileceği sahadan 20-25 yıllık idare müddeti ile birim alanda en yüksek miktarda endüstriyel odun üretilmesi ve ülkemizin odun hammadde arzının eksikliğinin kapatılması hedefleniyor.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

878 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle