Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Ekim 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sağlık

Geyve MYO Öğrencilere Seminer…

geyve-myo-öğrencilerine-Meme Kanseri-Kendi Kendine Meme Muayenesi - Kalp Masajı- (3),SAÜ Geyve MYO öğrencilerine, Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri tarafından “Meme Kanseri, Kendi Kendine Meme Muayenesi ve Kalp Masajı” konulu eğitim semineri verildi.

Geyve MYO 110 nolu Amfide gerçekleştirilen seminere; Geyve MYO Müdürü Yar. Doç. Dr. Nermin Akyel, Müdür Yar. ve Öğr. Gör. Neşe Cenkçi ve okul öğrencileri katıldı.

Semineri; Geyve Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri Kadriye Tunç ve Nursel Akçay Yavaş verdi.

Geyve MYO Müdürü Akyel kısa konuşmasında özetle şunları söyledi: “Toplum olarak İlkyardımı ve kalp krizi geçirene yardımı bilmiyoruz. Ben eğitimli biriyim fakat, annem kalp krizi geçirirken ona dil altı ilacı vermeği bilemedim. Bu gün genciz sağlıklıyız diye yarın karşımıza çıkabilecek şeyleri bilmiyoruz. En sevdiğimiz kişiler yanımızda kalp krizi geçirebilir. Meme kanseri herkeste ve her yaşta görülebilir. Korkulacak ve kaçınılacak bir şey değil. Dünyaya küsülecek bir şey değil. Erken tanı çok önemli. Ben de verilecek bilgileri ilgi ile izleyeceğim. İnanıyorum ki benimde öğreneceğim çok şey var. Semineri verecek arkadaşlara ve sizlere başarılar diliyorum.”

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

2719 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle