Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Şubat 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Spor, üst Haberler

Geyve Müftülüğü Fırtına Gibi Esiyor

Müftülükler Arası Turnuva !

Sakarya il ve ilçe müftülükleri arası yapılan, tamamen din görevlilerinden oluşan Futbol Turnuvası büyük bir heyecan ve coşkuyla devam ediyor.

05-02-2019 tarihinde başlayan Müftülükler Arası Futbol Turnuvası din görevlileri arasında kaynaşmaya vesile olurken, halk arasında da ilgiyle takip ediliyor. İlk maçta Karapürçek Müftülüğü Futbol Takımını 7-6 yenen Geyve Müftülüğü, 12-02-2019 tarihinde karşılaştığı kaynarca müftülük takımını da 4-2 yenerek liderliğini sürdürüyor.

Maçları heyecanla takip eden Geyve Müftüsü sayın Rahmi Yiğit şunları söyledi:

“Bizim asıl işimiz halkımıza dini bilgiyi sağlamak. Bunu sahih kaynaklardan aktarmak. Ancak bu, insanlardan uzaklaşarak, kendimizi camilere kapatarak olmaz. Halkla iç içe olmak gerek, onlarla sokakta, çarşıda, pazarda, futbol sahalarında olmadan olmaz. Onların camiye gelmesini beklemek, gelenlerle yetinip, gelmeyenleri unutmak olmaz. Bu gibi faaliyetlerle spor ahlakını tatbik ederken hem zinde kalıyoruz hem stres atıyoruz hem de halkımızla iç içe oluyoruz. Bir de insanlar arasında yanlış bir algı var. Sanki Müslümanların spor yapması, bazı sosyal faaliyetlerde bulunması, hele hele bunlar din görevlisi olursa daha yanlışmış gibi düşünülüyor. Bu gibi, sosyal aktivitelerin müftülük kanalıyla yapılması ve teşvik edilmesi ayrıca bu düşünceleri ortadan kaldıracağına inanıyorum.

Bu tür faaliyetler din görevlileri arasında kaynaşmaya, dostlukların pekişmesine, heyecanın yaşanmasına da vesile oluyor. Din görevlilerini motive eden, onların verimini ve hizmet aşkını artıran bu gibi faaliyetleri birçok müftülük yapıyor kanımca. Yapmaya da devam etmeli. Bugün hiçbir zaman olmadığı kadar camiler hayatın merkezi haline gelmiş durumda. Çocukların camiye teşvik edilmesi ve onlarla ilgili sosyal faaliyetlerin yapılmasından tutun, cemaat buluşmalarına, kaynaşmalarına; zaman ve yaş mefhumu gözetmeden, kuran eğitiminin verilmesine kadar birçok faaliyetler yürütülüyor ve yürütülmeye de devam edilecek.”

899 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle