Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Mart 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Geyve MTAL’de Hem Okuyup, hem de Kazanıyorlar

HEM OKUYORLAR, HEM KAZANIYORLAR

Geyve Sinan Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler, okuldaki dersler sayesinde hem meslek öğreniyor hem de ürettikleri ürünler karşılığında para kazanıyor.

Geyve Yörükler Mahallesinde eğitim veren Geyve  Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Lisesi imzaladıkları protokoller ile kamu kurumlarına büro mobilyası ile klasör arşiv rafları imal ediyorlar.

Bu kapsamda geçtiğimiz ay yeni yerine taşınacak olan Adliye hizmet binasının mobilya masa ve metal işlerinin yapımı için Geyve Sinan Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Lisesi müdürü Hasan Hüseyin Kurşun ile Cumhuriyet Başsavcısı Tacettin Aykol arasında protokol imzalamıştı.İmzalanan bu protokol ile öğrenciler  öğretmenleriyle birlikte çalışarak, birçok malzemeyi üretip, gördükleri uygulamalı dersler sayesinde hem meslek sahibi oluyor hem de aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.

Geyve Sinan Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Lisesi müdürü Hasan Hüseyin Kurşun; Geyve Sinan Bey MTAL ile Geyve Adliyesi arasında imzala protokol ile adliyenin donanımlarını yeniledik.Geyve Cumhuriyet Savcısı Tacettin Aykol ile geçtiğimiz ay protokolu imzalamıştık.B protokol ile öğrencilerimiz Geyve adliyesinin büro masası, sandalye, koltuk, dosya dolabı, arşiv dolabı ihtiyacı olarak 18 adet dolap, 30 adet masa ve sandalye takımı ve 70 adet arşiv dolabı yapıldı. Öğrencilerimiz döner sermaye çalışmaları sayesinde okuldaki kültür derslerinin yanında mesleklerini icra ederek para kazanıyorlar. Kendilerini işe ve çalışma ortamına hazırlıyorlar. Öğrencilerimizde girişimcilik ruhunun gelişmesine yardımcı oluyor. Kazandıkları becerileri pekiştirerek mesleki yönden gelişmelerini, kendilerine olan güvenlerini artırmalarını ve para kazanmalarını sağlamaktadır.Öğrencilerimiz de bunun neticesinde çeşitli işler yaparak tecrübelerini artırma fırsatı bulmuş oldular, dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1075 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle