Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Aralık 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji, üst Haberler

Geyve MOBESE ile Denetleniyor

“KGYS” 7/24 Görevde…

Geyve İlçesi KGYS ile 7/24 denetleniyor.

Geyve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından trafik ihlallerinin engellenmesi amacıyla KGYS (MOBESE) den trafik denetimlerine başlandı.

Geyve İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan KGYS (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) ile ilçenin farklı noktalarında bulunan sabit ve hareketli kameralar sayesinde, ilçe 7/24 esasıyla denetlenmekte.

İlçede özellikle Çiftlik, Tepecikler Trafik ışıkları, Geyve giriş çıkışları yanlış yerlere park eden araçlar, ikinci sıraya park eden, engelli rampasına park eden araçlar ile yasak parkta bulunan araçlar ile trafiğin tek yön olduğu özellikle Merkez Sinanbey Camii yanındaki sokakta KGYS görüntülerine istinaden cezai işlem yapılacağı bildirildi.

Geyve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından idari para cezası düzenlenmekle birlikte ayrıca seyir halinde telefonla konuşmak, emniyet kemeri takmamak, kırmızı ışık ihlali, yaya geçidindeki yayalara ilk geçiş hakkını vermemek, trafikte tehlikeli şerit değiştirmek gibi çeşitli maddelerden trafik cezası uygulanıyor.

İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Bedir kısa açıklamasında; “KGYS ile; Suçluların yakalanmasında kolaylıklar sağlandı. Trafik ihlalleri ve suçlarında %40 oranında azalma oldu. Kayıp-çalıntı araçların bulunmasında yararı tartışılmaz. Trafik kazalarında konunun sonuca ulaşmasında ki faydaları çok. İlçemizin tüm giriş ve çıkışlarında ki araç takipleri ile güvenlik rahat denetlenmekte.” Dedi.

Namık Cihan/Geyvemedya.Com

3642 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve MOBESE ile Denetleniyor için 1 yorum

  1. Geyveli dedi ki:

    Geyvedeki Polislerin Keyfine Keyif Katan Mobese… İlçedeki memur arkadaşlar denetim ve kontrol yapmaktan acizdi onlar için iyi oldu artık arada sırada dışarı çıkmalarıda gerekmeyecek oturdukları yerden vatandaşa döşemeye devam.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle