Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Aralık 2013 | Alt Haberler, Siyaset

Geyve MHP’den Engelliler Günü Mesajı

mhp_logoMHP Geyve ilçe teşkilatı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle, başkan Cemalettin Dinçer imzasıyla bir mesaj yayınladı.

Geyve MHP’nin  Dünya Engelliler Günü Mesajı şöyle;

Nüfusumuzun %12’sini bulan engelli vatandaşlarımızın, hiçbir ayırıma uğramadan, insan olmanın sağladığı imkânların kendilerine de sunulması ve milletimizin çok değerli ferdi oldukları davranış ve yaklaşımlarla ortaya konmalıdır.
Ancak engelli olmayı dışlanmak ve toplumsal hayattan ayrı tutulmayı sebep olarak görmek; insani, ahlaki ve vicdani değildir.

Engelli olmak, hayattan kopmak anlamına gelmemelidir. Her birimizin bir engelli adayı olduğu unutulmamalıdır. Engelli olmak bir tercih değildir.
Yeter ki engel; zihinlerde olmasın…

Yaşantımızda empati yaparak, kendimizi onların ve ailelerinin yerine koymalı, engelli insanlarımıza saygı ve sevgiyi eksik etmemeliyiz.
Onların bağımsız, ayakları üstünde durabilen kişiler haline getirilmesi, imkânlar sağlanması devletin, sivil toplum kuruluşlarının ve özel teşebbüslerin asli görevi olmalıdır.Ne yazıktır ki bugünkü şartlarda, engelli kardeşlerimize gösterilen ilgi ve önem çok yetersizdir.

Vatan, bayrak, din, millet uğrunda ayrıca terör belasından dolayı gazilik unvanına erişerek engelli hale gelen kardeşlerimiz ile diğer engelli vatandaşlarımızın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, hayatlarında başarılar diliyoruz.

Geyve Milliyetçi Hareket Partisi
İlçe Teşkilatı adına
Cemalettin DİNÇER
Geyve MHP İlçe Başkanı

844 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle