Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Nisan 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Geyve Mezarlığında İhata Duvarı Sorunu…

Sesimizi Duyurun!

Sakarya’nın Geyve ilçesi Yörükler Mahallesindeki manzara görenleri şoke etti. Mezarlığın içler açısı durumunu sitemize aktaran vatandaşlar, yetkilileri göreve çağırdı.

Geyve Mezarlık duvarlarının yapılmaması sonucu mezarlığa köpeklerin girdiğini belirten vatandaşlar ölülerimize saygı gösterin diyerek isyan ettiler. 

2 SENEDİR YAPILMAYI BEKLİYOR

Yıllardır Geyveli küçük büyük vatandaşların defnedildikleri Yörükler mahallesinde mezarlık alanı görenlerin tepkisine neden oluyor. Taraklı yolunda yeni mezarlık yerinin tamamlanma çalışmalarının devam ettiği Geyve’de, ilçe merkezinde bulunan mezarlık alanının çevre ihata duvarları 2 senedir yapılmayı bekliyor.

KÖPEKLER MEZARLIKTA

Yörükler Mahallesindeki ilçe kabristanlığı duvarlarının yıkık olmasından dolayı defnedilen vatandaşların mezarları üstünde geceleri köpeklerin uyuduğunu ifade eden mahalle sakinleri, bazı mezarların köpekler tarafından eşelenmiş son halini whats-up hattından sitemize yolladı.

MEZARLIĞA SAYGISIZLIK

Mezarlığın içler açısı halini sitemize yazan vatandaşlar; “İlçe merkezimizde bulunan mezarlığın ihata duvarları yıkık dökük.Daha önceleride mezarlık duvarları ile alakalı haberler çıkmasına rağmen yaklaşık 1,5 yıldan fazla bir zaman geçti ama sorunun giderilmesi için hiçbir çalışma yapılmadı.Çevre duvarları her geçen gün biraz daha yıkılmaya devam edip gidiyor.Hepimizin ölülerine saygısı var ancak yetkililer ölümüze saygı göstermiyor. Duvarı, kapısı olmayan mezarlıklar başıboş köpeklerin gölgeliği haline geldi. Kabristanlarımızı ziyaret ettiğimiz eşelenmiş mezarlar bizleri üzüyor.Mezarlıklarımıza saygı duyulması gerekir.Sizlerden ricamız iki yıldır sesimizi duyuramadık. Lütfen sesimizin duyulmasını sağlayın. Mezarlıklarımızın duvarları yapılıp, ahrete göç etmiş akrabalarımızın kemikleri sızlamasın. Durum eğer sayın yetkililerce dikkate alınır ve iyileştirmeler yapılırsa çok mutlu olacağız” dediler.

Geyvemedya/Haber Merkezi

3778 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Mezarlığında İhata Duvarı Sorunu… için 3 Yorum

  1. GEYVELİ dedi ki:

    KİM YAPACAK BÜYÜKŞEHİR Mİ YAPAR BELKİ AMA ŞUNU SÖYLEYEYİM MEZARLIĞIN İÇİ BÜYÜKŞEHİRE GEÇMEDEN DE DÜZENSİZDİ YOLLARA BİLE KABİR AÇILDI BİR KİŞİ 10 KİŞİLİK YER AYIRTTI VE ÇEVİRTTİ BUNA İZİN VERİLMEMELİYDİ İNŞAALLAH BU DURUM YENİ OLUŞACAK MEZARLIKDA OLMAZ BUNA FIRSAT VERİLMEMELİ .

  2. ADİLENE dedi ki:

    MEZARLIKLAR BÜYÜKŞEHİRE BAĞLI OLDUĞU İÇİN BU HABER YAPILIYOR SANKİ İKİ BELEDİYE AYRI PARTİNİN BU KISIR ÇEKİŞME YANLI OLUYOR ŞİMDİ ZEKİ BEY ADAY OLURSA GEYVE OY ERMEYECEK Mİ ACABA

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle