Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Yaşam

Geyve METEM’den” Türkçem Eyvah” Tiyatrosu

DSCF3018Geyve METEM Tiyaro ekibinin 3 yıldır katıldığı şenlikte öğrencilerimiz usta oyunculara taş çıkartacak şekilde gösterdikleri performansları ile göz doldurmaya devam ediyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği bu sene dördüncüsü gerçekleşen Tiyatro Şenliği’ne katılan Geyve METEM tiyatro ekibi oynadıkları “Türkçem Eyvah” adlı oyun ile izleyecilerden tam not aldı.

Yönetmenliğini 2. dönem Anadolu Lisesine geçen okulumuz eski edebiyat öğretmenlerinden Deniz AKIN’ın yaptığı oyunda oyuncular Adem Kısa, Adem Altaş, Abdullah Bıçak, Mehmet Bilek, Cengiz Cengiz, Erhan Vurucu, Elif Bozyurt, Kader Yazıcı, Beyzanur Çolak, Pınar Arseven, Şeymanur Şahin eknik ekipte ise İlknur Özbakan, Nagihan Gülpek adlı öğrenciler görev aldı.

Tacettin Şimşek’e ait oyun Türkçe’nin yozlaşması karşısında bir grup Türkçe sevdalısının Türkçeyi düzeltme çabalarını biraz komik biraz düşündürücü bir şekilde anlatmaya çalışıyor.

 

2562 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle