Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Nisan 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

KYK ÖĞRENCİLERİNE AFET EĞİTİMİ

Geyve KYK Yurdu Öğrencilerine ‘Afet Bilinci’ eğitimi verildi.

Afete Hazır Türkiye projesi kapsamında İlimizde Afet farkındalığı eğitimleri kurumlarımızda devam ediyor.  Sakarya Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde Geyve KYK öğrenci yurdu öğrencilerine ve çalışanlarına ‘Afet Bilinci’ eğitimleri verildi.

AFAD il müdürü Hüseyin Kaşkaş ve Eğitmenler tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere; Afetler öncesi, sırası, sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afetler sonrası ilk 72 saat, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği, yangınlara ilk müdahale teknikleri ve yangın tüpünün önemini anlatan İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş;  ‘Olası bir depremde insanları çoğu zaman binaların ya da binalardaki eşyaların öldürdüğünü, binaların 2007 yılından öncemi? Yoksa sonra mı yapıldığına dikkat edilmesi gerektiğini, 2007 yılından önce yapılmış ise mutlaka depreme dayanıklılık testinin yapılmasını ve güçlendirilmesi gerekenlerin kesinlikle güçlendirilmesinin yapılmasının şart olduğunu vurguladı.

İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş; Depremler değil, binalar ve binalardaki eşyaların insanları öldürdüğünü ya da sakat bıraktığını anlatarak, evlerdeki ve işyerlerindeki eşyaların sabitlenmesinin önemine de değinerek, yurtlarda zaman zaman tahliye ve yangın tatbikatı yapılmasını, önceden toplanma alanlarının belirlenmesini ve bu alanda toplanmaların sağlanması ve yoklama alınmasının çok önemli olduğunu anlattı.

‘Afet öncesi eğitimlerle, tatbikatlarla ve bilinçlenmelerle ne kadar hazırlıklı olursak bir afet anında can ve mal kaybının en az seviyede olacağını ifade eden İl Müdürümüz Sakarya Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Arif Özsoy’a, Geyve Yurt Müdürüne, Çalışanlarına ve eğitime katılan öğrencilere teşekkür ederek’ Afetsiz günler diledi.

Afet eğitimi sonunda  ‘O Kahraman Benim’ projesi kapsamında yürütülen faaliyetler öğrencilere anlatılarak, öğrenciler O Kahraman Benim diyerek AFAD gönüllüsü oldular.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1692 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle