Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Sağlık

O KÖY’E EBE ATANDI.

geyve-kozan-saglik-ocaginda-bir-yildir-ebe-yok-1-600x387
Geyve İlçesi Kozan Mahallesi Sağlık Ocağına yeni ebe atandı.Yaklaşık 1 yıldır ebenin bulunmadığı ve hastaların büyük mağdur olduğu Kozan Mahallesinde vatandaşlar bir iğne vurdurmak için bile Pamukova ilçesine geçiyorlardı.

Haber sitemizde geçtiğimiz aylarda konu ile ilgili olarak yaptığımız haberde Geyve Kozan mahallesinde oturanların şifa için Pamukovaya gittiklerini, Pamukova ilçesinde oturan hastaların ise kimi tedavilerinde Geyve Devlet Hastanesine geldiğini belirtmiştik.

Köylülerin bu mağduriyetini gören yetkililer köye ebe atamasını gerçekleştirdi. Alınan bilgilere göre ; Yeni atanan ebe hanım , 01 Nisan 2015 tarihinden itibaren Kozan Köyünde ki sağlık evinde görevine başladı.

Yaklaşık bir yıldır ebe hemşire bulunmadığı için mağduriyet yaşayan , bir iğne için Pamukova’ya gitmek zorunda kalan köylüler yeni ebenin gelmesinden dolayı çok memnun olduklarını ifade ettiler.
Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 SİTEMİZDEKİ KOZAN’DA EBE YOK HABERİ

Resimin üzerine tıklayınız
geyve-kozan-saglik-ocagi-ebe-yok-600x234
2765 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle