Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Ocak 2019 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Geyve Kılıçkaya Zirvesi Kar Altında Bir Başka Güzel

KILIÇKAYA’NIN ZİRVESİNDE KAR KEYFİ

ULTİMA doğa sporları derneği üyeleri hafta sonunu bol oksijen ve doyumsuz manzarasıyla Kılıçkaya’nın karlı zirvesinde geçirdi.

Bir çoğumuzun bilmediği hatta hiç gitmediği Geyve’nin en yüksek zirvesi olan Kılıçkaya  yaz kış trakking ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Sakarya’nın doğa ve kültürel güzelliklerinin tanıtımını sinematik tarzda paylaşan ULTİMA üyeleri eşsiz doğa güzelliklerini barındıran Geyve Kılıçkaya zirvesine, zorlu ama eğlenceli bir faaliyet gerçekleştirdiler.

Sakarya ULTİMA Doğa Sporları Derneğine bağlı 51 kişiden oluşan trakking ekibi yeşil ile beyazın buluştuğu oksijen denizinde hafta sonu 1600 mt. rakımda bulunan Kılıçkaya’nın karlı zirvesine yürüdüler.

Doğancıl köyünden başlayan trakking yürüyüşü Hacı Mehmet Yaylası, Buz ve kar altında kalan Doğancıl Göleti ve sonrasında 1600 mt. zirvede bulunan Kılıçkaya Orman Gözetleme kulesinde son buldu.

Doğancıl göletinin buzlu ve karlı zemininde Çay molası veren ekip Kılıçkaya Zirvesinde yemeğini yedikten sonra aynı güzergahtan Doğancıl köyüne geri döndü.

ULTİMA Ekibinin yer yer 1mt.ye varan kar altında yaptıkları yürüyüş boyunca denklanşöre basarak ölümsüzleştirdikleri kareler belkide gezinin en unutulmayacak anlarıydı.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

2184 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Kılıçkaya Zirvesi Kar Altında Bir Başka Güzel için 1 yorum

  1. Sevgi Arabacı dedi ki:

    Unutulmaz anılarla dolu, Geyve’nin muhteşem doğasında Ultima Dağcılık ve Araştırma Derneği üyeleri ile gerçekleştirmiş olduğumuz Kılıçkaya Doğa yürüyüşünü yayınladığı için Geyve Medya’ya ve Ultima’ ya teşekkür ederiz. Sevgi Arabacı

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle