Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Siyaset

Birlik Meclis Toplantısı Yapıldı…

 

encümen.6Geyve İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Meclis Toplantısı, Kültür Merkezi Salonunda yapıldı.

Toplantıyı yönetecek olan divanda; Kaymakam İdris Akbıyık, İlçe Özel İdare Müdürü Resul Şenel, Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Pınar, Dereköy Muhtarı Mehmet Tufan görev yaptı.

Açılış, Saygı Duruşu sonunda İstiklal Marşı birlikte söylendi.

2012 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü ve onaylandı.

2012 yılı Kesin Hesabı okundu, görüşüldü ve onaylandı.

Encümen Üyelikleri seçimi sonunda, Encümen Asil Üyeliğine; Neşet Çakır (40 oy – İl Genel Mec.Üyesi), Şükrü Çelik (38 oy -İl Genel Mec.Üyesi), Osman Öztürk (31 oy – Eşme K. Muhtarı), Osman Önal (23 oy – Umurbey K. Muhtarı) seçildi.

Dilek ve Temenniler bölümünde söz alanlar şunları söyledi;

Ali Erhun ( İlçe Müftüsü): “İmamlar Müftülüğe bağlıdır…Muhtarlarımız imamların amiri gibi hareket ediyor ve bu durum sıkıntı yaratıyor…Sorunla karşılaştığınızda müftülüğe bilgi veriniz…Muhtar – İmam tartışmasına izin vermeyiniz…Köylerde Kur’an kursu açabiliyoruz, isteyenler talep etsinler yardımcı oluruz…Diyanet İşleri Başkanlığının talimatları gereği ezanı görevliler kendileri okuyacaklar…”

Eşme K. Muh.; “İmamlar izinli oldukları zaman, bilgimiz olursa iyi olur. İzin belgeleri kapıya asılırsa sorun yaşanmaz.”

Beşir Nalbant (İlçe Milli Eğt. Müdürü): “Taşımalı sistem gereği, öğrenci alım noktaları ile ilgili sıkıntılar vardı, o konular çözüme ulaştı, bilginiz olsun.)

Taner Katipoğlu (İlçe Tarım Müdr.): “TARSİN görevlileri tarafından SAYGIN tesisinde 29 Mayıs çarşamba günü toplantı yapılacaktır. Eşleriniz ve çocuklarınız ile birlikte gelebilirsiniz. Çiftilerin sigorta edilmeleri ile bilgiler verilecek…Yem bitkileri ile ilgili çalışmalar devam ediyor…Hasat kontrolu yapılacaktır…Arıcılık konusundaki sıkıntılar ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor, sonuçlandığında bilgiler aktarılacaktır.”

Konuşmalardan sonra Meclis Toplantısı sona erdi.

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

1597 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle