Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Mayıs 2012 | Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sağlık

Geyve Kazımpaşa İÖO’nda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Okul Sütü Programı”nın startı verildi.

Anasınıfı ve ilköğretim 5’inci sınıfa kadar olan öğrencileri kapsayan proje uyarınca okullarda süt dağıtımı yapıldı. 7 milyon 200 bin öğrenci haftanın 5 günü süt içecek.

“Okul sütü akıl küpü” sloganıyla yürütülen program uyarınca Kazımpaşa  İlköğretim Okulu’nda eğitim gören ana sınıfı, ilköğretim 1, 2, 3, 4, ve 5. sınıf öğrencileri sınıflarına girdiklerinde sürprizle karşılaştı. Okul yönetimi bakanlığının talimatıyla öğrencilerde süt alerjisi olabileceğini düşünerek velilere öğrenciler ile çocuklarında alerji olup olmadığını belirtmeleri için bir evrak gönderdi. Süt alerjisi hiçbir öğrencinin bulunmadığı okulda süt dağıtımı sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Kendilerine verilen 200 ml’lik sütleri kısa bir süre içinde keyifle içen öğrencilere sütün özellikle çocukların gelişimindeki önemi anlatıldı. Bu kampanyayı çok sevdiklerini söyleyen öğrenciler, “Süt dağıtımı yaptıran Başbakan ve bakanlara teşekkür ederek, sağlımız için süt içmemiz çok iyi oldu. Hem kemiklerimizin gelişmesine hem de kafamızın daha iyi çalışmasına faydalı olacak” dedi.

Okul Müdürü Remzi Şengül;3 bakanlığın birlikte yürüttüğü süt dağıtımının bugün başladığını belirterek, “Bundan sonra haftanın 5 günü ders başlamadan önce anasınıfı ve 5. sınıfa kadar süt dağıtacağız. Önce çocukların ailelerinden alerjileri olup olmadığını öğrendik bugünde dağıtıma başladık. Daha sağlıklı bir nesil için sütün önemi çok büyük” diye konuştu.

Recep ESER-Geyvemedya.com

4159 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Kazımpaşa İÖO’nda Süt Dağıtımı Başladı.. için 2 Yorum

  1. ekrem dedi ki:

    sayın başbakanımız recep tayyip erdoğan beye sonsuz teşekkürler çocuklarımızı düşünerek ülkemız için en büyük yatırımlardan birini yaptılar çocuklarımız hergün sütlerini içip kalsiyum ihtiyaçlarını alıp vatana millete hayırlı akıllı zeki çevik bireyler olurlar inşallah.

  2. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    Öğrencilerimiz sütlerini muntazam bir şekilde alarak içmektedirler.Velilerimizden ricamız öğrencilerimizin sabah kahvaltılarını hazırlayıp, kahvaltılarını mutlaka yaptırsınlar.Aç karnına gelen öğrencilerimiz abur cubur yiyeceklerle ve içeceklerle geçiştiriyorlar.Mideleri bu nedenle sütü kaldırmaya biliyorlar.Bu sıralar çok da erik yiyorlar o da midelerini bozuyor.Lütfen beslenmelerini ve harçlıklarını mutlaka versinler ve bilinçli olarak harcamaları söylensin.Bu çocuklar bizim geleceğimiz.Onlara sahip çıkalım.5.b sınıfı olarak tam kadro sütü severek içiyorlar.Aç karnına içilen ve şekersiz olan sütler en az bulantı yapabilir o da aç karnına içilmesinden ve psikolojik söylemlerdendir.İçilen her süt sağlık demektir.En derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle