Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Mayıs 2012 | Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Geyve Kaymakamlığı Halk Eğitim merkezi Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen “Anneler Günü” programı yaptı. Program Geyve Kaymakamlık Kültür Merkezi ve Öğretmenevi Kültür Merkezi Salonu’nda icra edildi.

Anneler Günü Programı:

Açılış, günün anlam ve önemine ait konuşmalar, şiirler, yılın Annelerine plaket ve hediyeler sunulması, Aile eğitimi kurs belge töreni, miniklerden defile, Klarnet resitali, müzikli eğlence ile devam etti.

Günün anlam ve önemini anlatan kısa konuşmayı Geyve kaymakamı İdris Akbıyık yaptı.

Akbıyık konuşmasında: “Anneler Günü” yılın bir gününe sığdırılacak kadar, az olamaz. Bizim için her gün annelerimizin günü. Cennet Anaların ayakları altındadır. Bu sözün üzerine söyleyecek hiçbir söz yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin “Anneler Günü”nü kutluyorum. Bu güzel programı yapan Geyve Kaymakamlık Halk Eğitimi merkezi Müdürlüğü’ne, personeline, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, emeği geçen kursiyerlere ve herkese teşekkür ediyorum.”dedi.
Yılın annesi seçilen şehit annelerine plaket ve hediyeleri; Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Geyve Jandarma Bölük Komutanı Lütfü Varol ve Kaymakam Akbyık’ın eşi Sevim Akbıyık verdi.
HEM Kursiyerlerinden; Ruhsan Duman, Hacer Kâhya, Emine Usta, Filiz Pelikan’a aile eğitimi belgeleri verildi.
Canan Gündoğdu “Annem”adlı şiiri yorumladı. Demirbilek Janone Türkiye Yarışması’nda sergilemeye layık görülen ürün sahipleri; Nezahat İşbilen ile Mukaddes Küllüoğlu’na plaket verildi. Program; İkram ve Kapanış ile son buldu.

Mustafa Hamdullah ERGİN

2402 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle