Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Haziran 2019 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Teknoloji, Videolar

Geyve Kaymakamlığı: Yaya önceliğini bir de GTA ile öğreniyoruz

Geyve Kaymakamlığı: Yaya önceliğini bir de GTA ile öğreniyoruz

Geyve Kaymakamlığı, İçişleri Bakanlığı’nca yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla hazırlanan ‘Yaya önceliğini bir de Grand Theft Auto (GTA) ile öğreniyoruz’ başlıklı videoyu yayınladı. Bakanlık tarafından Youtube’a da yüklenen video, başta valilikler olmak üzere tüm ilçelerin kaymakamlık internet sitelerine de eklendi.

2019 yılının ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan edilmesinin ardından İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan tanıtım kampanyaları sürüyor. Bakanlık son olarak sevilen bilgisayar oyunu GTA ile yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla video hazırladı.

Videoda ‘Işık var, polis yok. Işığa uyulur’,

‘Işık var, polis var. Polise uyulur’,

‘Işık yok, polis yok. Yaya yola çıktığında sürücü durmak zorundadır.’

‘Görev başarılı’

ibareleri ile kurallara uyulmaması halinde ‘Yaya önceliği kuralını ihlal ettiğiniz için 488 TL para cezası kesilmiştir’ görevleri yer aldı.

GTA ile hazırlanan videoda son olarak ‘Işıksız yaya veya okul geçidinde yaya yola adım attığında, sürücü durmak zorundadır’ uyarısı yer alıyor.

Yayaların ezildiği, silahların kullanıldığı GTA oyunu ile yaya önceliğinin anlatıldığı video sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

863 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle