Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Haziran 2012 | Ekonomi, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Vakıf Evlerinin Ahahtarları Teslim Edildi…

Geyve İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için yaptırılan evlerin anahtar teslim töreni, Kültür Merkezinde yapıldı. Programı Sibel Duman ve Muhterem Kaya sundu – yönetti.

Anahtar Teslim Törenine; AKP Sakarya Miletvekili Şaban Dişli, Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Belediye Başkan Vekili Enver Uysal, İlçe Emniyet Müdürü Ali Sarıkaya, İlçe Jandarma Komutanı  J.Kdbşv. Murat Özbek ve protokol üyeleri ile evlerinin anahtarlarını alacak olan aileler katıldı.

Alınan bilgilere göre: Geyve İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 45 aile için Genel Müdürlüğü gönderilen konut projesi 33 aile için onaylandı. Projenin arazi temini vakıf tarafından; tepecikler Mahallesinde 4.019 m2 yer 71.000TL ye, Çeltikler Mahallesinde 2.340 m2  yer 80.000 TL ye alınmıştır. İhale sonunda S&H Mavi Yapı İnş.Ldt. Şti. teslimi yapılmış, ekim 2011 de başlanıp mayıs 2012 tarihinde teslimi yapıldı. Projenin 36 aile için toplamaliyeti 806.300 TL dir.

İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık konuşmasında, Vakıf tafarından yapılan çalışmaların  kısa bir bilgilendirmesini yaptı.

AKP Sakarya Milletvekili Şaban Dişli kısa konuşmasında, yöre ihtiyaçları ve programlar konusunda bilgiler verdi.

Programa katılan protokol üyeleri ve konuklar, ev sahibi olmağa hak kazanmış ailelerin ev kapı numaraları kuralarını çekerek ev anahtarlarını teslim etti.

Programa katılanlara dondurmalı baklava ikram edildi.

Programa katılan protokol üyeleri anahtar teslim töreninden sonra; yapımı devam eden İlçe Tarım Kompleksi inşaatını gezerek bilgiler aldı, Çeltikler mahallesindeki ve Tepecikler mahallesindeki teslimi yapılan evlerin son durumlarını görmek için inşaatlar gezildi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2345 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Kaymakamlığı Vakıf Evleri Kura İle Teslim Edildi… için 2 Yorum

  1. EFSANE dedi ki:

    başkalarına bedava ev kapış kapış
    şükrede heyelandan evı yıkılma durumdakı yaslı adam müracatta bulunuyor ama malesef sonuc alamıyor evı yıkılma durumda olmasına ramen basını sokucak ev olmadığından halen oturmaya devam edıyor…

  2. EFSANE dedi ki:

    Genc kişilerde ev sahibi olmuş görüyorum çalışmaya maruz kalan kişilermi acaba ? iyi araştırılma yapılsa dul , yaşlı , hiç bir geliri olmayan sahipsiz ne insanlar war Bu Kişilere yardımlaşmak bence daha makmül görüşündeyim

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle